EFH je mrtvá, ať žije nová EFH!

Proč je ale vše soustředěno tak blízko linie 0? Je to selhání způsobené špatným nastavením cíle. Zaměřuje se pouze na snížení poptávky po vytápění.
  Neúspěch v důsledku špatného nastavení cílů
Ukazatel primární energie podle salcburského stavebního zákona udává spotřebu energie na stavební materiály a 30 let výroby elektřiny, vytápění a ohřevu vody v domácnostech a 30 let výroby energie. Podle odhadu odborníka, který tento ukazatel primární energie navrhl, jich v letech 1960-1969 měly rodinné domy pravděpodobně 300 až 500. V té době bylo typické 2 000 litrů topného oleje ročně, což samo o sobě stačí na extrémně vysokou hodnotu.

Dnes se vše odehrává těsně před nulovou hranicí. Ukazatel primární energie musí být pod 40, aby bylo vydáno stavební povolení. O 8 000 více dotace na bydlení, pokud je pod 13. To je de facto povinnost fotovoltaiky, protože většina budov bez fotovoltaiky se pod 40 nedostane.

Ani pasivní domy! Zaměřují se pouze na potřebu tepla na vytápění v kWh, ale nevěnují pozornost potřebě elektřiny na výrobu tohoto tepla. Když jsem v lednu 2020 několik hodin mrznul v pasivním domě, zděsil jsem se, když jsem ve větracím systému viděl elektrické topné prvky.

Proč je ale vše soustředěno tak blízko linie 0? Je to selhání způsobené špatným nastavením cíle. Důraz byl kladen pouze na snížení potřeby tepla na vytápění. Cílem měl být opak starého domu, tedy vyrobit tolik energie, kolik starý dům spotřeboval. Samozřejmě musíme jít mnohem dál než jen k potřebě vytápění prostor: k mobilitě! Revoluce v dieselových motorech přišla až později, v roce 1973 s modelem Golf I. V roce 1960 používali dieselové motory téměř výhradně taxikáři. Argumentem proti dieselu bylo 27 sekund z 0 na 100. Při startování vozu se na pamětní minutu Rudolfa Diesela pro předsvícení. K 2 000 litrům benzinu se tak přidávalo 2 000 litrů topného oleje na zhruba 20 000 km ročně. Jak je možné, že se dováží tolik ropy? Tím, že se vyváží mnoho zboží, které se také vyrábí s vysokým energetickým vstupem.

Jednalo se o společnost, která byla závislá na dovozu levné energie. Cenový rozdíl mezi dovozem energie a výrobky vyrobenými z této levné energie na vývoz. Byla to společnost, která se kvůli levné energii dopouštěla těch nejneuvěřitelnějších zločinů, jako bylo odstranění západně vzdělaného, západně orientovaného, demokraticky zvoleného prezidenta jen proto, že chtěl zvýšit cenu ropy, Operace AJAX.

Přesná definice ukazatele primární energie existuje teprve od roku 2016, ale v minulosti bylo možné počítat i s kWh a kg emisí CO2. Místo cíle 0 by tedy bylo rozumné přejít z hodnoty 400 na -400. Samotná znaménka plus a mínus ukazují na zmatenost přístupu: Proč má ukazatel primární energie obrácené znaménko? Je tedy třeba vždy zdůrazňovat, že čím nižší, tím lepší.

  Zlepšení o 75 bodů


V září 2019 byl vyhotoven první předběžný energetický průkaz pro dům nové generace GEMINI: bylo dosaženo -262. Do října 2022 by se tato hodnota mohla zlepšit na -337.

  EFH je mrtvá, ať žije nová EFH!


Opakem plýtvání energií je její výroba. Plýtvání energií si již nemůžeme dovolit! Jakmile započítáme mobilitu a energii na výrobu, prakticky všechny dnešní domy jsou plýtvači energií. Na druhou stranu pro fungující energetickou transformaci potřebujeme hodně výrobců energie.

  Vysoké ceny energií zvyšují dostupnost bydlení


Jak probíhá implementace nové stavební normy KlimaSchutzÜberlegenheitsHaus snižuje náklady prodejem elektřiny na spotovém trhu.

Tuto přednášku si můžete poslechnout na Salcburském stavebním veletrhu 5. února od 14:30 do 15:00, který se koná díky BauundEnergie.info.

Na obrázku výše je část přednášky.

  Staňte se akcionářem od 200 €


Nový akcionář řekl: "Já se svou velmi skromnou investicí", ale 4 000 krát 1 000 € jsou také 4 miliony za všechny investice až do otevření osady v Unkenu jako výchozího bodu pro celosvětovou expanzi.

O velkém navýšení kapitálu může rozhodnout pouze valná hromada, ale zde je uvedeno, o čem může rozhodnout představenstvo a dozorčí rada. Nový základní kapitál slouží ke zdokonalení podkladů pro větší plánovaná navýšení kapitálu.

Tady jsou podrobnosti.
          EFH je mrtvá, ať žije nová EFH!: Proč je ale vše soustředěno tak blízko linie 0? Je to selhání způsobené špatným nastavením cíle. Zaměřuje se pouze na snížení poptávky po vytápění. https://2023.pege.org/01-29/czech.htm