40 W fotovoltaiky na obyvateľa a rok

Rozsah rozvoja solárnej energie: Čo dokáže štvorčlenná rodina v trochu slnečnejšej krajine s určitým množstvom fotovoltaiky?
  40 W fotovoltaiky na obyvateľa a rok


320 GW celosvetovej produkcie znie ako obrovské množstvo. Ale keď sa vydelí 8 miliardami ľudí, je to len 40 W na obyvateľa ročne.

Keď som začal písať svoju prvú knihu Rise to the Solar Age (Vzostup do solárneho veku), prirodzene mi prišla štatistika o svetovej výrobe fotovoltaiky. V roku 1990 to bolo 50 MW, teda 0,01 wattu na obyvateľa. Menšia fotovoltaická plocha ako necht z vášho malíčka. Dostatok solárnej energie, aby si každý človek mohol o niekoľko rokov neskôr nabíjať jeden z jednoduchých mobilných telefónov bežných 2-krát ročne. Alebo by to stačilo na 2 200 obytných solárnych elektrární GEMINI.

Medzitým sa ľudstvo znásobilo a fotovoltaický priemysel sa exponenciálne rozrástol. Tento rok je to už 40 W na obyvateľa. So všetkými predchádzajúcimi rokmi je to približne 200 W na osobu.

  Rozsah rozvoja solárnej energie


Čo dokáže štvorčlenná rodina v trochu slnečnejšej krajine s určitým množstvom fotovoltaiky?

  10 W: Svetlo a komunikácia


Prvou vecou je komunikácia a svetlo. Začína to 10 W panelom na nabíjanie smartfónu. Večer nejaké svetlo. Vďaka LED žiarovkám sa množstvo elektrickej energie potrebnej na osvetlenie výrazne znížilo.

  50 W: Vzdelávanie a práca online


Vďaka 50 W fotovoltaike možno notebook používať mnoho hodín denne na vzdelávanie a prácu online. Výrazne sa znížila aj energetická náročnosť notebookov.

  250 W: chladnička


S 250 W fotovoltaického systému je možná ďalšia chladnička. To výrazne zlepšuje situáciu s potravinami, pretože sa oveľa menej kazia.

  1 200 W: Elektrické varenie a elektrický skúter


Bez elektrického varenia je človek odkázaný na drevo. Ak je ľudí príliš veľa na to, aby potrebovali palivové drevo, vedie to k nadmernému využívaniu lesa. Elektrický skúter znižuje potrebu jedla. Chôdza alebo jazda na bicykli na dlhé vzdialenosti vedie k vyššej potrebe potravín.

Každodenná jazda na bicykli na vzdialenosť 30 km zvyšuje potrebu živín o 50 %.

  6 000 W: Klimatizácia a elektromobil


Ak by ľudia mohli riadne pracovať aj pri teplote 35 °C, firmy by určite neklimatizovali svoje kancelárie, pretože by to boli zbytočné výdavky. Optimálne podmienky na učenie a prácu si vyžadujú klimatizáciu a pohodlný a bezpečný pohyb.

Nezahŕňa však energiu potrebnú na výrobu a vzťahuje sa na teplé a slnečné krajiny, kde je bilancia medzi letom a zimou podstatne jednoduchšia. Napriek tomu sme už teraz na takmer 8-násobku fotovoltiky, než je v súčasnosti k dispozícii.

  30 000 W: Globálna prosperita


Všetky príklady sa týkali štvorčlennej rodiny. To znamená 7 500 W na obyvateľa, čo by predstavovalo 60 000 GW fotovoltaiky s ročnou výrobou približne 75 000 TWh.

To by sa týkalo aj výroby všetkého tovaru, rovnováhy medzi letom a zimou ďaleko od rovníka, elektronických palív pre lietadlá, ale stále tu niečo bolo, príliš vysoký obsah CO2 v atmosfére.

Tu je už teraz 37-krát viac fotovoltaiky, ako je v súčasnosti k dispozícii.

  150 000 W: Komplexná recyklácia, čistenie planéty


6 kWh elektrickej energie na filtrovanie jedného kg CO2 z atmosféry a jeho rozdelenie na uhlík a kyslík. Vynásobenie tohto množstva obrovským množstvom si vyžaduje gigantické množstvo energie.

Len odstavenie posledných 6 jadrových elektrární v rokoch 2022 a 2023 zvýši emisie o 1 000 000 000 kg počas nasledujúcich 20 rokov. Odstránenie tohto šialeného stavu bude stáť 6 000 TWh elektrickej energie. To je desaťnásobok súčasného ročného dopytu Nemecka.

Len stabilné hospodárstvo môže umožniť potrebné rozšírenie výroby fotovoltaických článkov a batérií.

  Hlboko protivedeckí takzvaní "ochrancovia klímy"


Tí, ktorí kladú požiadavky a nazývajú sa vedeckými, musia na svoje požiadavky uplatňovať aj vedecké kritériá. To zahŕňa cieľ primeraný situácii, akceptovateľnosť a uskutočniteľnosť so všetkými dôsledkami.

Takzvaní "ochrancovia klímy" odpovedajú na otázku, ako sa dostaneme späť na úroveň 350 ppm CO2, modlitebným opakovaním svojho kréda, ktoré je podľa nich všeplatnou doktrínou spásy. V nej je cieľ 1,5° nedosiahnuteľný vehementne požadovanými metódami, ale absolútne nič pre cieľ 350 ppm CO2. To sa dá kvalifikovať ako náboženstvo, ale nie ako veda. Preto Greta Thunbergová dostáva čestný doktorát z teológie.

  Staňte sa akcionárom od 200 €


Ako akcionár, zamestnanec alebo kupujúci bytu sa zároveň stávate súčasťou hnutia proti mnohým negatívnym javom v našej spoločnosti, ktoré sú škodlivé pre naše prežitie.

Nový akcionár povedal: "Ja so svojou veľmi skromnou investíciou", ale 4 000 krát 1 000 € sú tiež 4 milióny za všetky investície až do otvorenia osady v Unkene ako východiskového bodu pre celosvetovú expanziu.

O veľkých navýšeniach kapitálu môže rozhodnúť len valné zhromaždenie, ale tu je to, o čom môže rozhodnúť predstavenstvo a dozorná rada. Nové základné imanie slúži na zdokonalenie podkladov pre väčšie plánované navýšenia kapitálu.

Tu sú podrobnosti.
          40 W fotovoltaiky na obyvateľa a rok: Rozsah rozvoja solárnej energie: Čo dokáže štvorčlenná rodina v trochu slnečnejšej krajine s určitým množstvom fotovoltaiky? https://2023.pege.org/04-09/slovak.htm