Odhaľte a zbavte moci šarlatánov

Problém zmeny klímy sa stal takým veľkým, pretože šarlatáni predstierajú, že sú schopní tento problém vyriešiť. Je čas riešiť problém vedecky!
  Šarlatáni


Čo sa vám ako prvé vybaví, keď sa povie šarlatán? Krytý voz niekde v malom mestečku na Divokom západe s nápisom "Lieky Dr. Wunderlicha na všetko".

  Šarlatáni výrazne oddialia ochranu klímy


Problém zmeny klímy sa stal takým veľkým, pretože šarlatáni predstierajú, že sú schopní tento problém vyriešiť. Viac môžete veriť liečiteľovi viery alebo liečiteľovi rúk ako niektorému z týchto kazateľov "zachráň, odstrihni, zaobíď sa bez toho". Je čas riešiť problém vedecky!

Začnime v roku 1992 na prvej konferencii o klíme v Riu. Rast populácie a hospodársky rast boli v tom čase dobre známe. Známy bol aj potenciál fotovoltaickej a veternej energie. Známe bolo aj pravidlo, že v rozvíjajúcom sa odvetví klesá cena o 20 % pri každom zdvojnásobení svetového trhu.

Mohol by sa tiež odhadnúť potenciál novej technológie batérií. Kde sa v Riu objavili požiadavky na rozšírenie svetovej výroby fotovoltaiky a veternej energie, iniciatíva v oblasti výskumu batérií a elektromobility?

To by bol vedecký prístup, ale my sme zažili len šarlatánsky prístup.

  Fotovoltaika od 0,08 do 350 GW ročnej produkcie


Z 0,08 GW celosvetovej výroby v roku 1992 na predpokladaných 350 GW v roku 2023 predstavuje 31% nárast ročne. Vypočítajme nárast o 36 % ročne namiesto 31 %. To by znamenalo 1 100 GW ročnej produkcie, čo je stále príliš málo, ale o niečo bližšie k cieľu. Takže iba Čína urobila správnu vec, zvyšok sveta urobil príliš málo. S ešte prísnejšími opatreniami sa mohlo dosiahnuť 41 %. To by znamenalo 3 380 GW ročnej výroby. Jedna ročná výroba by znížila emisie CO2 o 3 Gt. Len niekoľko rokov chýba k planetárnej rehabilitácii, filtrovaniu CO2 z atmosféry a jeho štiepeniu na uhlík a kyslík, kým sa opäť nedosiahne 350 ppm.

Čo by sa stalo, keby bola elektromobilita vyhlásená za štátny cieľ a cieľ všetkých environmentalistov? V tom čase Dr. Franz Winterberg investoval 10 miliónov mariek zo svojho súkromného majetku do výskumu batérií, ale odpoveď nemeckého kartelu v roku 1995 znela: "Ropa je lacná a večná, elektromobil nikdy nepríde". Myslím si, že keby do výskumu batérií investovalo aspoň 100 začínajúcich firiem, z ktorých väčšina bola oveľa lepšie financovaná, kartel by to nemohol odmietnuť.

Takže akokoľvek boli prví vodiči elektromobilov vo svojich extrémne skromných CityEl šarlatánmi nazvaní fetišistami jadrovej energie, automobilky sa nestarali o to, či ich teraz nazvú ekologickými prasnicami pre dieselové autá alebo elektromobily.

Súčasné rozšírenie elektromobilov by sme mali pravdepodobne už v roku 2013. Zákaz registrácie spaľovacích automobilov v EÚ by potom pravdepodobne vstúpil do platnosti 31. decembra 2022.

  Šarlatáni vyvolávajú nenávisť voči ochrane klímy


Šarlatáni si privlastnili otázku ochrany klímy. Šarlatáni radi vyvolávajú paniku. Šarlatáni sa nikdy neobviňujú zo svojich neúspechov. Za ich vlastné neúspechy vždy môžu multimiliardové kampane veľkých korporácií.

Keď začnete veriť tomuto neustálemu príbehu, len si lámete hlavu nad tým, prečo sa Afričanovi (Elon Musk) a synovi chudobných farmárov (Wang Chuanfu, zakladateľ BYD) podarilo uvrhnúť fosílny automobilový priemysel do existenčnej krízy.

Tento týždeň som išiel k Bodamskému jazeru navštíviť nový dom s 30 kW fotovoltaikou. Cestou späť som zavolal známym do Mníchova, aby som ich navštívil.

RM: Ahoj, teraz robím na projekte ClimateProtectionConsiderationHouses.
ER: Prečo ochrana klímy?
RM: Máme tu veľmi vážny problém.
ER: S 0,01°? To si môžem vypočítať!
RM: Dokážem lepšie počítať!

A už sa prerušilo spojenie s človekom, ktorého som 20 rokov považovala za inteligentného a vzdelaného. Toľko nenávisti úspešne vyvolali šarlatáni proti ochrane klímy.

Jediný účinný liek proti tomu: skutočne účinná ochrana klímy je možná len s WWW - celosvetová prosperita, čoho dôkazom je otvorenie prvých 5 domov novej generácie GEMINI v Unkene.

  250 000 t kameňov z Gollingu do Leube


Bol som na informačnom podujatí, ktoré zorganizovala Strana zelených, o salzburskom metre a jeho predĺžení na juh v Halleine. Argumentovalo sa napríklad tým, že 250 000 ton kameňa by sa potom mohlo prepravovať 22 km ročne z lomu v Gollingu do závodu Leube v St. Leonharde vlakom namiesto nákladných áut. Koľko CO2 by sa tým ušetrilo! Železnica namiesto nákladného auta.

Ďalším argumentom je, že cieľom je oklamať bežných občanov, aby sa ospravedlnilo šialené plytvanie peniazmi, ktorým je S-Link. To je to, čo by som chcel povedať:

250 000 t delené 250 pracovnými dňami je 1 000 t za deň. To je 50 jázd nákladných áut denne, ktoré možno zvládnuť s 15 nákladnými autami. Kým sa objaví S-Link, elektrické nákladné vozidlá budú štandardom a nebude potrebné investovať ani cent z peňazí daňových poplatníkov. Elektrické nákladné vozidlá sú totiž natoľko úspornejšie, že žiadny kupujúci sa neodváži nahradiť starý naftový šrot novým naftovým šrotom.

Čo by sa ešte dalo povedať: Cena elektrických vozíkov sa bude líšiť v závislosti od ich účelu použitia. Na dlhé vzdialenosti sa budú pravdepodobne používať batérie s kapacitou 1 200 kWh a 500 Wh/kg. Na rozvážkovú dopravu stačí 500 kWh a môžu sa použiť lacnejšie batérie. Ale to by bola čisto továrenská doprava, z lomu do bane. Stačilo by 200 kWh z najlacnejšej sodíkovej batérie. Takéto nákladné vozidlo by bolo oveľa lacnejšie ako nákladné vozidlo s naftovým motorom.

  Rozdiel medzi členom združenia a akcionárom


Člen združenia venuje združeniu svoj členský príspevok a je rád, ak je združenie úspešné. Ak nie, podporil som dobrú vec.

Akcionár kupuje akcie akciovej spoločnosti. Ak je AG úspešná, jeho akcie majú oveľa väčšiu hodnotu. V prípade spoločnosti GEMINI next Generation AG je to jeho odmena za podporu dobrej veci.

Ako akcionár, zamestnanec alebo kupujúci bytu sa zároveň stávate súčasťou protipohybu proti mnohým negatívnym javom v našej spoločnosti, ktoré sú proti prežitiu.

Nový akcionár povedal: "Ja so svojou veľmi skromnou investíciou", ale 4 000 krát 1 000 € sú tiež 4 milióny za všetky investície až do otvorenia osady v Unkene ako východiskového bodu pre celosvetovú expanziu.

O veľkých navýšeniach kapitálu môže rozhodnúť len valné zhromaždenie, ale tu je to, o čom môže rozhodnúť predstavenstvo a dozorná rada. Nové základné imanie slúži na zdokonalenie podkladov pre väčšie plánované navýšenia kapitálu.

Tu sú podrobnosti.
          Odhaľte a zbavte moci šarlatánov: Problém zmeny klímy sa stal takým veľkým, pretože šarlatáni predstierajú, že sú schopní tento problém vyriešiť. Je čas riešiť problém vedecky! https://2023.pege.org/05-28/slovak.htm