Totalne szaleństwo: zapomniane baterie

Eksport energii elektrycznej po cenach ujemnych w ciągu dnia i import po cenach dodatnich w nocy. Konsekwencje ideologicznego złudzenia i dogmatycznego uporu.
  Totalne szaleństwo: zapomniane baterie


Ze względu na absolutnie szaloną sytuację na rynku energii elektrycznej, w Zielone Świątki pojawił się prawie specjalny biuletyn. W Niemczech i Austrii jest 7 sobót, niedziel i świąt z rzędu z częściowo ujemnymi cenami energii elektrycznej w ciągu dnia.

Z drugiej strony, w Zielone Świątki Niemcy zaimportowały 4,8 GW tuż przed wschodem słońca. Eksport energii elektrycznej po ujemnych cenach w ciągu dnia i import po dodatnich cenach w nocy.

  Do 2017 r.: cel ekspansji fotowoltaiki o mocy 70 GW w Niemczech


Skąd pomysł, że 70 GW fotowoltaiki wystarczy Niemcom? Trzeba tylko mocno wierzyć, że zapotrzebowanie na energię elektryczną spadnie. Większe zapotrzebowanie na energię elektryczną z powodu przejścia na samochody elektryczne? Nie, trzeba wierzyć! Większe zapotrzebowanie na energię elektryczną dzięki przejściu na pompy ciepła? Nie, trzeba wierzyć!

70 GW to maksymalna ilość fotowoltaiki, którą można zarządzać bez nowych magazynów energii elektrycznej, więc 70 GW zostało uznane za cel ekspansji. Ustawa EEG - Energy Feed-In Act została przyjęta za rządów koalicji SPD-Zieloni w latach 1998-2005. Projektant EEG, Hans Josef Fell, jeszcze podczas wykładów przewidywał 2014 wykresy spadku zapotrzebowania na energię elektryczną.

W 2013 roku ten absolutnie niedorzeczny cel ekspansji 70 GW doprowadził do zmiażdżenia niemieckiego przemysłu fotowoltaicznego, który dopiero co został mozolnie zbudowany. Obecnie w Niemczech zainstalowanych jest 69,1 GW ogniw fotowoltaicznych.

  W ciągu 2 lat nieprzerwanie przez cały możliwy tydzień


Za 2 lata może być już 90 GW fotowoltaiki. Wówczas możliwe byłoby utrzymywanie ujemnych cen energii elektrycznej przez cały tydzień w niektórych godzinach każdego dnia. Ale ujemne ceny energii elektrycznej kosztują podatnika dużo pieniędzy: różnica między taryfą gwarantowaną EEG a ceną giełdową za określoną godzinę jest ponoszona przez podatnika. Do 2022 r. różnicę tę płacił odbiorca energii elektrycznej.

Jedna godzina 40 GW feed-in według EEG, cena na rynku spot -10 centów/kWh, średnie wynagrodzenie EEG 10 centów i już 8 milionów € pieniędzy podatników idzie w błoto. Jeśli zdarzy się to 500 godzin rocznie, będzie to 4 miliardy euro. Będzie to możliwe za kilka lat. Ten rząd nie robi z tym najmniejszej rzeczy. Opozycja nie podnosi tej kwestii. Opozycja? CDU/CSU można właściwie nazwać czarno-zieloną.

Gdyby wspomniała o tym jedyna partia opozycyjna, z pewnością nie byłoby dyskusji na ten temat. Zamiast tego zostaliby za to nazwani prawicowymi negacjonistami zmian klimatu. Tak właśnie działa dziś polityka w Niemczech.

  Zapotrzebowanie na obowiązkowe przechowywanie


Po raz pierwszy w dniu 5 marca 2008 r:Ponownie szczegółowo omówione w sierpniu 2008 roku:To było 15 lat temu. 15 lat, podczas których kwestia ta była systematycznie ignorowana. Można to wytłumaczyć jedynie ideologiczną ślepotą i dogmatycznym uporem. Cechy, które przypisuje się społecznościom religijnym, ale które są absolutnie niezgodne z nauką.

Katastrofy całkowitej ignorancji zdarzały się oczywiście także w nauce. Na przykład, gdy lekarze nadal zabijali setki matek, które ignorowały odkrycia dr Ignaza Semmelweisa na temat higieny. Tak, trzeba uciekać się do tak drastycznych porównań przy wyjaśnianiu tej polityki energetycznej. Obsługa dzisiejszej sieci elektrycznej jest aktem równoważenia.

Funkcjonalna transformacja energetyczna a niemiecka transformacja energetyczna Funkcjonalna transformacja energetyczna a niemiecka transformacja energetyczna
Musimy z całą surowością potępić groteskową niemiecką Energiewende, aby wszystkich wrogów tej groteski zamienić w zwolenników wykonalnej Energiewende.


  Różnica między członkiem stowarzyszenia a udziałowcem


Członek stowarzyszenia przekazuje swoją składkę członkowską na rzecz stowarzyszenia i jest szczęśliwy, jeśli stowarzyszenie odnosi sukcesy. Jeśli nie, wspieram dobrą sprawę.

Akcjonariusz kupuje akcje spółki akcyjnej. Jeśli AG odniesie sukces, jego akcje są warte znacznie więcej. W przypadku GEMINI next Generation AG jest to nagroda za wspieranie dobrej sprawy.

Jako udziałowiec, pracownik lub nabywca domu, stajesz się również częścią ruchu przeciwnego wielu negatywnym, anty-przeżyciowym zmianom w naszym społeczeństwie.

Nowy udziałowiec powiedział "Ja z moją bardzo skromną inwestycją", ale 4,000 razy 1,000 € to także 4 miliony na wszystkie inwestycje do momentu otwarcia osady w Unken jako punktu wyjścia do światowej ekspansji.

Jedynie Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy może podjąć decyzję o dużym podwyższeniu kapitału, ale oto, co może postanowić Zarząd i Rada Nadzorcza. Nowy kapitał zakładowy służy udoskonaleniu dokumentów dotyczących większych planowanych podwyższeń kapitału.

Oto szczegóły.
          Totalne szaleństwo: zapomniane baterie: Eksport energii elektrycznej po cenach ujemnych w ciągu dnia i import po cenach dodatnich w nocy. Konsekwencje ideologicznego złudzenia i dogmatycznego uporu. https://2023.pege.org/06-04/polish.htm