Úplné šialenstvo: zabudnuté batérie

Vývoz elektriny za záporné ceny počas dňa a jej dovoz za kladné ceny v noci. Dôsledky ideologického bludu a dogmatickej tvrdohlavosti.
  Úplné šialenstvo: zabudnuté batérie


Kvôli absolútne šialenej situácii na trhu s elektrinou vyšiel na Zelený pondelok takmer špeciálny spravodaj. V Nemecku a Rakúsku je 7 sobôt, nedieľ a sviatkov za sebou s čiastočne zápornými cenami elektriny počas dňa.

Na druhej strane, na Zelený pondelok Nemecko tesne pred východom slnka doviezlo 4,8 GW. Počas dňa vyvážalo elektrinu za záporné ceny a v noci ju dovážalo za kladné ceny.

  Do roku 2017: cieľ rozšírenia fotovoltaiky v Nemecku o 70 GW


Ako môže niekto prísť na to, že 70 GW fotovoltiky je pre Nemecko dosť? Stačí veľmi silno veriť, že dopyt po elektrine klesne. Väčší dopyt po elektrine v dôsledku prechodu na elektromobily? Nie, musíte veriť! Väčší dopyt po elektrine v dôsledku prechodu na tepelné čerpadlá? Nie, musíte veriť!

70 GW je maximálny objem fotovoltaiky, ktorý je možné zvládnuť bez nových zariadení na skladovanie elektrickej energie, preto bolo za cieľ rozšírenia označené 70 GW. EEG - zákon o výkupe energie bol prijatý za koaličnej vlády SPD a Zelených v rokoch 1998 až 2005. Tvorca EEG Hans Josef Fell ešte na prednáškach projektoval 2014 diagramy klesajúceho dopytu po elektrickej energii.

V roku 2013 viedol tento absolútne absurdný cieľ rozšírenia o 70 GW k zničeniu nemeckého fotovoltaického priemyslu, ktorý sa práve usilovne budoval. V súčasnosti je v Nemecku nainštalovaných 69,1 GW fotovoltických zariadení.

  Za 2 roky nepretržite celý týždeň možné


Už o dva roky by mohlo byť na svete 90 GW fotovoltaiky. Potom by bolo možné mať celý týždeň záporné ceny elektriny počas niektorých hodín každého dňa. Záporné ceny elektriny však stoja daňových poplatníkov veľa peňazí: rozdiel medzi výkupnou tarifou EEG a burzovou cenou za určitú hodinu znášajú daňoví poplatníci. Do roku 2022 tento rozdiel platil odberateľ elektriny.

Jedna hodina 40 GW feed-in podľa EEG, cena na spotovom trhu -10 centov/kWh, priemerná odmena EEG 10 centov a už 8 miliónov eur z peňazí daňových poplatníkov odchádza do kanalizácie. Ak sa to stane 500 hodín ročne, sú to 4 miliardy EUR. EUR, čo bude možné v priebehu niekoľkých rokov. Táto vláda s tým nerobí ani to najmenšie. Opozícia túto otázku nenastoľuje. Opozícia? CDU/CSU sa vlastne dá nazvať čierno-zelenou.

Ak by to spomenula jediná opozičná strana, určite by sa o tom nedalo diskutovať. Namiesto toho by ich za to označili za pravicových popieračov zmeny klímy. Takto dnes funguje politika v Nemecku.

  Dopyt po povinnom skladovaní


Prvýkrát 5. marca 2008:Podrobne sa ním opäť zaoberal v auguste 2008:To bolo pred 15 rokmi. 15 rokov, počas ktorých sa tento problém systematicky ignoroval. Dá sa to vysvetliť len ideologickou slepotou a dogmatickou tvrdohlavosťou. Vlastnosti, ktoré sa pripisujú náboženským spoločenstvám, ale ktoré sú absolútne nezlučiteľné s vedou.

Katastrofy úplnej nevedomosti sa samozrejme vyskytli aj vo vede. Napríklad keď lekári naďalej zabíjali stovky matiek, ktoré ignorovali poznatky doktora Ignaza Semmelweisa o hygiene. Áno, pri vysvetľovaní tejto energetickej politiky sa človek musí uchýliť k takýmto drastickým prirovnaniam. Prevádzka elektrickej siete je dnes balansovaním.

Funkčná energetická transformácia vs. nemecká energetická transformácia Funkčná energetická transformácia vs. nemecká energetická transformácia
Musíme odsúdiť grotesknú nemeckú Energiewende v celej jej krutosti, aby sa všetci nepriatelia tejto grotesky stali fanúšikmi funkčnej Energiewende.


  Rozdiel medzi členom združenia a akcionárom


Člen združenia venuje združeniu svoj členský príspevok a je rád, ak je združenie úspešné. Ak nie, podporil som dobrú vec.

Akcionár kupuje akcie akciovej spoločnosti. Ak je AG úspešná, jeho akcie majú oveľa väčšiu hodnotu. V prípade spoločnosti GEMINI next Generation AG je to jeho odmena za podporu dobrej veci.

Ako akcionár, zamestnanec alebo kupujúci bytu sa zároveň stávate súčasťou protipohybu proti mnohým negatívnym javom v našej spoločnosti, ktoré sú proti prežitiu.

Nový akcionár povedal: "Ja so svojou veľmi skromnou investíciou", ale 4 000 krát 1 000 € sú tiež 4 milióny za všetky investície až do otvorenia osady v Unkene ako východiskového bodu pre celosvetovú expanziu.

O veľkých navýšeniach kapitálu môže rozhodnúť len valné zhromaždenie, ale tu je to, o čom môže rozhodnúť predstavenstvo a dozorná rada. Nové základné imanie slúži na zdokonalenie podkladov pre väčšie plánované navýšenia kapitálu.

Tu sú podrobnosti.
          Úplné šialenstvo: zabudnuté batérie: Vývoz elektriny za záporné ceny počas dňa a jej dovoz za kladné ceny v noci. Dôsledky ideologického bludu a dogmatickej tvrdohlavosti. https://2023.pege.org/06-04/slovak.htm