Tam bir çılgınlık: piller unutuldu

Elektriği gündüzleri eksi fiyattan ihraç edip geceleri artı fiyattan ithal etmek. İdeolojik yanılsama ve dogmatik inatçılığın sonuçları.
  Tam bir çılgınlık: piller unutuldu


Elektrik piyasasındaki kesinlikle çılgınca durum nedeniyle, Whit Monday'de neredeyse özel bir bülten vardı. Almanya ve Avusturya'da gün içinde elektrik fiyatlarının kısmen negatif olduğu arka arkaya 7 Cumartesi, Pazar ve tatil günü var.

Öte yandan, Beyaz Pazartesi günü Almanya gün doğumundan hemen önce 4,8 GW ithal etti. Gündüz negatif fiyatlarla elektrik ihraç eden Almanya, gece pozitif fiyatlarla elektrik ithal etti.

  2017'ye kadar: Almanya'da 70 GW fotovoltaik genişleme hedefi


Bir insan 70 GW fotovoltaik enerjinin Almanya için yeterli olduğu fikrine nasıl kapılabilir? Sadece elektrik talebinin düşeceğine çok güçlü bir şekilde inanmanız gerekiyor. Elektrikli arabalara geçiş nedeniyle daha fazla elektrik talebi mi? Hayır, inanmak zorundasınız! Isı pompalarına geçişle daha fazla elektrik talebi mi? Hayır, inanmak zorundasınız!

70 GW, yeni elektrik depolama tesisleri olmadan yönetilebilecek maksimum fotovoltaik miktarıdır, bu nedenle 70 GW genişleme hedefi olarak belirlenmiştir. EEG - Enerji Besleme Yasası 1998-2005 yılları arasında SPD-Yeşiller koalisyon hükümeti döneminde kabul edilmiştir. EEG'nin tasarımcısı Hans Josef Fell, derslerde hala 2014'te elektrik talebinin düşeceğini öngörüyordu.

2013 yılında, 70 GW'lık bu kesinlikle saçma genişleme hedefi, henüz özenle inşa edilmiş olan Alman fotovoltaik endüstrisinin ezilmesine yol açtı. Şu anda Almanya'da 69.1 GW fotovoltaik kurulu güç bulunuyor.

  2 yıl içinde sürekli olarak tüm hafta mümkün


2 yıl içinde 90 GW fotovoltaik kurulu güce ulaşılmış olabilir. Bu durumda bütün bir hafta boyunca her günün bazı saatlerinde negatif elektrik fiyatlarına sahip olmak mümkün olacaktır. Ancak negatif elektrik fiyatları vergi mükelleflerine çok pahalıya mal olmaktadır: EEG tarife garantisi ile belirli bir saat için döviz fiyatı arasındaki fark vergi mükellefleri tarafından karşılanmaktadır. Bu fark 2022 yılına kadar elektrik müşterisi tarafından ödeniyordu.

EEG'ye göre bir saatlik 40 GW feed-in, spot piyasa fiyatı -10 sent/kWh, ortalama EEG ücreti 10 sent ve şimdiden 8 milyon € vergi mükellefinin parası boşa gidiyor. Eğer bu yılda 500 saat olursa, 4 milyar € eder. Bu birkaç yıl içinde mümkün olacak. Bu hükümet bu konuda en ufak bir şey yapmıyor. Muhalefet bu konuyu gündeme getirmiyor. Muhalefet mi? CDU/CSU aslında siyah-yeşil olarak adlandırılabilir.

Eğer tek muhalefet partisi bundan bahsetseydi, kesinlikle bu konuda bir tartışma olmazdı. Bunun yerine, bunu yaptıkları için sağcı iklim değişikliği inkarcıları olarak adlandırılırlardı. Bugün Almanya'da siyaset böyle işliyor.

  Zorunlu depolama için talep


İlk kez 5 Mart 2008 tarihinde:Ağustos 2008'de yine ayrıntılı olarak ele alınmıştır:Bu 15 yıl önceydi. Bu konunun sistematik olarak görmezden gelindiği 15 yıl. Bu ancak ideolojik körlük ve dogmatik inatçılıkla açıklanabilir. Dini topluluklara atfedilen ancak bilimle kesinlikle bağdaşmayan nitelikler.

Elbette bilimde de topyekûn cehalet felaketleri yaşandı. Örneğin, Dr. Ignaz Semmelweis'in hijyen konusundaki bulgularını görmezden gelen doktorların yüzlerce anneyi öldürmeye devam etmesi gibi. Evet, bu enerji politikasını açıklarken böyle sert karşılaştırmalara başvurmak gerekiyor. Bugün elektrik şebekesini işletmek dengeleyici bir eylemdir.

Fonksiyonel enerji dönüşümü ve Alman enerji dönüşümü Fonksiyonel enerji dönüşümü ve Alman enerji dönüşümü
Bu groteskin tüm düşmanlarını uygulanabilir bir Energiewende'nin hayranlarına dönüştürmek için grotesk Alman Energiewende'sini tüm şiddetiyle kınamalıyız.


  Dernek üyesi ile hissedar arasındaki fark


Bir dernek üyesi üyelik aidatını derneğe bağışlar ve dernek başarılı olursa mutlu olur. Olmazsa da iyi bir amaca destek vermiş olurum.

Bir hissedar halka açık bir limited şirketten hisse satın alır. Eğer AG başarılı olursa, hisseleri çok daha değerli olur. GEMINI Yeni Nesil AG'nin durumunda, iyi bir amacı desteklemenin ödülüdür.

Bir hissedar, çalışan veya ev sahibi olarak, toplumumuzdaki birçok olumsuz, hayatta kalma karşıtı gelişmeye karşı karşı hareketin de bir parçası olursunuz.

Yeni bir hissedar "Çok mütevazı yatırımımla ben" dedi, ancak 4.000 çarpı 1.000 €, dünya çapında genişleme için bir başlangıç noktası olarak Unken'deki yerleşimin açılışına kadar tüm yatırımlar için de 4 milyon €'dur.

Büyük sermaye artışlarına yalnızca Yıllık Genel Kurul karar verebilir, ancak Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu'nun karar verebileceği hususlar şunlardır. Yeni sermaye, planlanan daha büyük sermaye artışları için belgelerin mükemmelleştirilmesine hizmet eder.

İşte ayrıntılar.
          Tam bir çılgınlık: piller unutuldu: Elektriği gündüzleri eksi fiyattan ihraç edip geceleri artı fiyattan ithal etmek. İdeolojik yanılsama ve dogmatik inatçılığın sonuçları. https://2023.pege.org/06-04/turkish.htm