Pátrání po osobách v Německu: Aiwanger

Zde jsou 3 výroky, které zpochybňují Aiwangerovu kvalifikaci pro funkci ministra hospodářství. Čím je však stíhán? Podivným papírem z dob jeho školní docházky.
  Kolik CO2 pohltí jeden m² lesa?


Odpovědi Google: Pravidlo: Jeden hektar lesa "uloží" asi 6 tun CO2 ročně ve všech věkových třídách.

O kousek dál: Na jednom hektaru lesa se ve všech věkových třídách ročně uloží přibližně 13 tun CO2.

Vždy jsem tam používal 1 m² 1 rok 1 kg CO2, což je uprostřed obou tvrzení. K pohlcení 36 miliard tun emisí CO2 by tedy bylo zapotřebí 36 milionů km² nového lesa. Odtud také pochází rčení "Potřebujeme 2 Země" a Den přebytku Země.

Německé emise CO2 v roce 2022 činily 666 milionů tun. V každém případě by tedy bylo zapotřebí více lesů, než je celková rozloha Německa.

Aiwanger se blýskl tvrzením, že by stačilo 25 km² lesa navíc. To je o více než 4 řády mimo mísu. Předpokládejme, že bychom na velmi slunné poušti postavili fotovoltaické elektrárny a použili je k filtraci a štěpení CO2 z atmosféry. Pokrytí 60 %, účinnost 20 %. To dělá 120 kWh/m²/a a při 6 kWh elektřiny na kg filtru CO2 a rozdělení 20 kg filtru CO2 a rozdělení. Dvacetkrát lepší než strom, ale i to je stále o 3 řády dál než Aiwangerovo tvrzení.

Přesto nemáme místo na 36 milionů km² pro další lesy, ale 1,8 milionu km² slunné pouště je snadno využitelných.

  Vytápění dřevem


Kdysi dávno byla v domě teplá místnost a ve zbytku domu byla v zimě zima. Zrovna před několika dny mi Wolfgang Löser popsal, že to kdysi dávno byl i jeho osobní zážitek z dětství. Tehdy bylo mnohem méně lidí, ale také pro mnohem méně lidí nebylo dost dřeva na vytápění celého domu.

Při průměrné potřebě tepla 150 kWh na m² a rok by se muselo spálit asi 40 kg dřeva na m². Pokud má jeden hektar lesa roční výnos 3 000 kg, pak jím lze vytápět 75 m² průměrné obytné plochy. 40 milionů bytů o rozloze 75 m² tedy vyžaduje 40 milionů hektarů lesa. To je 400 000 km², tedy o něco více než celé Německo.

Aiwanger řekl, že bychom měli více topit dřevem.

  Vodíkové auto


Musím se přiznat, že jsem v roce 2004 naletěl na ten nesmysl, když jsem psal o Opelu Zafira Hydrogen. Ale už v roce 2005 jsem křičel "Salzburští buldočci v moderní době".

Od roku 2005 klesla cena lithiových baterií z 1 500 eur na 100 eur za kWh. Hustota energie se u sériových vozidel zvýšila ze 120 Wh na 250 Wh na kg. Společnost CATL oznámila pro blízkou budoucnost 500 Wh na kg. Uhlíková vlákna jsou výrazně odolnější vůči tahu než vůči tlaku. Vodík se skladuje ve vysokotlakých nádržích pod tlakem 700 barů. Ponorka na Titaniku implodovala při tlaku vody 350 barů zvenčí. Pokud je vodík skladován v kapalném stavu na vodíkové čerpací stanici, musí být ochlazen na -260 °C, což vyžaduje obrovské množství energie. Poté se musí natlačit do vysokotlaké nádrže pod tlakem 700 barů.

Aiwanger dokonce propaguje vodíkový nákladní automobil, jehož vývoj byl již zastaven, protože proti elektrickému nákladnímu automobilu s bateriemi nemá šanci.

  Kvalifikace bavorského ministra hospodářství


Zde jsou 3 výroky, které zpochybňují Aiwangerovu kvalifikaci pro funkci ministra hospodářství. Čím je však stíhán? S podivným papírem z dob jeho školní docházky, který všude roznášel nenávistný učitel. To je úroveň dnešní politiky: nechutný lov na člověka.

  Peak-Oil


Cenový šok v roce 2008 nám poprvé ukázal, co znamená ropný vrchol. Americká frakování nám dala do ropného vrcholu ještě zhruba deset let. Je to vzrušující závod mezi množstvím ropy, které lze vytěžit, a přechodem na elektromobilitu. Čína zde odvedla skvělou práci.
  • Přechod z benzinových mopedů na elektrické mopedy
  • Vysokorychlostní železnice místo létání
  • Přechod na elektromobily
To se od politiky očekává: Rozpoznat budoucí problémy a včas na ně reagovat. A zvyšovat životní úroveň a zároveň hledat řešení. 40 000 km vysokorychlostní železnice v Číně stálo asi 2 roky vojenského rozpočtu USA.

Zde je video o Číně a ropné špičce

Německo mohlo dosáhnout velkých úspěchů. Všechno tu bylo, ale politika, byznys a média sborově zpívaly: "Chcete totální ignoranci?

  Optimismus v době kolapsu


Jaké vyhlídky do budoucna mohou mít dnešní děti? Většina společnosti má na budoucnost jen velmi negativní názory. To se týká pouze bydlení, které je hlavní potřebou každého člověka. Na vyhledávací dotaz "bydlení Německo" se ve výsledcích vyhledávání objevují pouze katastrofické zprávy. Problémy již nelze překonat běžnými metodami. Je zapotřebí zcela nových přístupů.

Pokud tyto zcela nové způsoby myšlení podpoříte nákupem akcií, pak si za několik let budete moci nejen říci "přispěl jsem k tomu", ale pravděpodobně se budete moci těšit i na značný nárůst hodnoty těchto akcií.  Staňte se akcionářem společnosti GEMINI next Generation AG


Člen sdružení věnuje sdružení svůj členský příspěvek a je rád, když je sdružení úspěšné. Pokud ne, podpořil jsem dobrou věc.

Akcionář kupuje akcie akciové společnosti. Pokud je AG úspěšná, mají jeho akcie mnohem větší hodnotu. V případě společnosti GEMINI next Generation AG je to jeho odměna za podporu dobré věci.

Jako akcionář, zaměstnanec nebo kupec domu se také stáváte součástí protipohybu proti mnoha negativním jevům v naší společnosti, které jsou namířeny proti přežití.

Nový akcionář řekl: "Já se svou velmi skromnou investicí", ale 4 000 krát 1 000 € jsou také 4 miliony za všechny investice až do otevření osady v Unkenu jako výchozího bodu pro celosvětovou expanzi.

O velkém navýšení kapitálu může rozhodnout pouze valná hromada, ale zde je uvedeno, o čem může rozhodnout představenstvo a dozorčí rada. Nový základní kapitál slouží ke zdokonalení podkladů pro větší plánovaná navýšení kapitálu.

Tady jsou podrobnosti.
          Pátrání po osobách v Německu: Aiwanger: Zde jsou 3 výroky, které zpochybňují Aiwangerovu kvalifikaci pro funkci ministra hospodářství. Čím je však stíhán? Podivným papírem z dob jeho školní docházky. https://2023.pege.org/09-03/czech.htm