Bilim baltalandı

Lyssenko'nun sosyalist biyolojisinin eleştirisi Stalin döneminde mümkün müydü? Eğitimsiz yeşil dogmatikler arasında depolamasız enerji dönüşümünün eleştirisi mümkün mü?
  Bilim baltalandı


Bilim, sürekli bir hakikat arayışı demektir. Teoriler her zamankinden daha iyi teknoloji ve daha iyi yöntemlerle test edilir. Teoriler sadece çürütülmek ya da bilimin yeni durumu olarak kabul edilmek üzere geliştirilir.

Bu süreç her kesintiye uğradığında felakete yol açar. Böylece Lyssenko sosyalist bir biyoloji icat etti. Bu, o zamanın tüm bilimsel bilgilerine aykırıydı. Ama Stalin'in dostluğunu kazanırsanız, o zaman Stalin'in iktidar alanında bu tartışılmaz tek bilimsel gerçektir.

Lyssenko açlık nedeniyle milyonlarca insanın ölümünden sorumluydu. Lyssenko yöntemine göre tarım yapmaya zorlanan ve başarısız hasatların ardından sabotaj suçundan idama mahkum edilen birçok köylü için.

  Elektrik deposu olmayan Graichen


Elektrik depolamasız bir enerji dönüşümüne ilişkin sınırcı teori, Lyssenko yönetimindeki sosyalist biyoloji kadar aptalcadır. Sınırcılık, "tasarruf etmeyi, sınırlamayı, vazgeçmeyi" tüm sorunların tek çözümü olarak gören bir ideolojidir.

Alman fotovoltaik endüstrisi sadece 2013 yılında yok edildi. 70 GW'lık genişleme hedefi lobisiyle ilgili olarak sadece şu söylenebilir: Böyle bir lobiniz varsa, daha fazla düşmana ihtiyacınız yoktur.

Ancak bu yıkım çalışması yeterli olmadı: 2014'te işleyen bir enerji dönüşümüne karşı bir sonraki darbe geldi bile:
  • Deutschlandfunk: "Yenilenebilir enerjilerin yaygınlaşması elektrik depolama için beklemek zorunda değil". Agora Direktörü Patrick Graichen ikna olmuş durumda.
  • FAZ: Enerji dönüşümünün elektrik depolama tesislerine ihtiyacı yok
  • Photovoltaics.EU: Enerji dönüşümü depolama olmadan da çalışıyor
  • PV-Magazine.de: Ana mesaj, tüm eleştirilere rağmen enerji dönüşümünün önümüzdeki 10 ila 20 yıl boyunca elektrik depolama olmadan da işleyeceğiydi.
Normal bir bilim kurumunda böyle bir açıklama derhal ortadan kaldırılırdı. Lyssenko'nun sosyalist biyolojisinin eleştirilmesi Stalin döneminde mümkün müydü? Deposuz enerji dönüşümünün eleştirisi, bilimsel olarak cahil yeşil dogmacılar arasında mümkün müdür? Almanya'daki bilimsel sistemin Stalin döneminde SSCB'de olduğu kadar yozlaşmış olduğunu varsaymalıyız.

Saçmalığın eleştirisi mi? Aksine, sözde bilim işinde başarılı olmak istiyorsanız, bu tür saçmalıklara boyun eğmek zorundasınız. Saçmalıklara boyun eğmenin zirvesi olarak, Fraunhofer Enstitüsü 2050 yılında neredeyse depolamasız bir elektrik sistemi üzerine bir çalışma yaptı.

  Verimsiz ve yıpratıcı çalışma yöntemi


İşte Energiewirtschaft Deutschland Facebook grubundaki bir tartışmadan alıntı.

Peter Preusser
Roland Mösl Uzun yıllar boyunca enerji santrallerinin, özellikle de kömür yakıtlı enerji santrallerinin planlanmasından sorumluydum. Ünitelerin hızlı devreye girme kapasitesine sahip olmadığı doğrudur. Günümüzde yük değişim hızları, dönen kütleler, buhar jeneratörlerinin depolama kapasitesi ve - işlerin hızlı gitmesi gerektiğinde - ön ısıtma hatlarının bypass edilmesi gibi önlemler rüzgar enerjisi ve PV'nin dalgalanmalarını telafi ediyor. Aşağıda bunun bir resmi bulunmaktadır.

Roland Mösl
Peter Preusser Bunların hepsi, sadece EEG moronları pilleri unuttuğu için gerekli olan verimlilik azaltıcı önlemlerdir. Lütfen bu tür önlemlerin neden olduğu verimlilikleri ve ek aşınmayı açıklayın.

Peter Preusser
Roland Mösl Tüm bunlar ve ayrıca enerji santrallerinin minimum yükte hazır tutulması/çalıştırılması ve böylece negatif fiyatlara katkıda bulunması, dediğiniz gibi, şimdiye kadar depolama tesislerinin gerekli olduğunu düşünmeyenlerin, özellikle de 2014 gibi yakın bir tarihte Patrick Graichen'in hatasıdır.

  Flutter güç ve yedek güç santralleri


Enerji dönüşümüne yönelik temel eleştiriler nelerdir? Rüzgâr enerjisi için tahmin hatalarını telafi etmek için çırpınma gücü ve kalorifik enerji santrallerinin bekleme işletimi. Tüm sorunlar, çünkü enerji geçişinde akümülatör istenmiyordu. Graichen trafik ışığı koalisyonunda devlet bakanı bile oldu. Graichen'in istifa gerekçesi de sistemin bir göstergesidir: depolamasız enerji dönüşümünün bilim dışı saçmalığı istifa gerekçesi değildir. Geri kalan her şey konunun tamamen dışında. Muazzam ekonomik zarara yol açan saçmalıkları yaymak ve uygulamak istifa nedeni olmalıydı.

  Toplam şartlandırma


İki kez tüm yazılarım silindi ve Photovoltaikforum.com'da mobbinge uğradım: İşlevsel bir enerji geçişi için gereken bataryalar hakkında yazdım. Uzmanların orada tartışacaklarını düşünmüştüm ama tam tersine, depolamasız enerji geçişini o kadar içselleştirmişlerdi ki, buna yönelik her eleştiriyi kişiliklerine yönelik ciddi bir saldırı olarak görüyorlardı.

Diğer birçok tartışmada da benzer şekilde. Pek çok kanaat önderi, tamamen bilim dışı iddiaları sürdürmekten suçludur.

  Çöküş döneminde iyimserlik


Bugünün çocukları için nasıl bir gelecek beklentisinden söz edilebilir? Toplumun çoğunluğu geleceğe dair son derece olumsuz görüşlere sahip. Bu durum, her insanın temel ihtiyacı olan barınma için de geçerli. "Konut Almanya" arama sorgusu, arama sonuçlarında sadece felaket raporlarını getiriyor. Sorunlar artık geleneksel yöntemlerle aşılamıyor. Tamamen yeni yaklaşımlara ihtiyaç var.

Bu tamamen yeni düşünce biçimlerini hisse satın alarak desteklerseniz, birkaç yıl sonra sadece "buna katkıda bulundum" demekle kalmayacak, aynı zamanda muhtemelen bu hisselerin değerinde önemli bir artış da bekleyebileceksiniz.  GEMINI Next Generation AG'nin hissedarı olun


Bir dernek üyesi üyelik aidatını derneğe bağışlar ve dernek başarılı olursa mutlu olur. Olmazsa da iyi bir amaca destek vermiş olurum.

Bir hissedar halka açık bir limited şirketten hisse satın alır. Eğer AG başarılı olursa, hisseleri çok daha değerli olur. GEMINI Yeni Nesil AG'nin durumunda, iyi bir amacı desteklemenin ödülüdür.

Bir hissedar, çalışan veya ev sahibi olarak, toplumumuzdaki birçok olumsuz, hayatta kalma karşıtı gelişmeye karşı karşı hareketin de bir parçası olursunuz.

Yeni bir hissedar "Çok mütevazı yatırımımla ben" dedi, ancak 4.000 çarpı 1.000 €, dünya çapında genişleme için bir başlangıç noktası olarak Unken'deki yerleşimin açılışına kadar tüm yatırımlar için de 4 milyon €'dur.

Büyük sermaye artışlarına yalnızca Yıllık Genel Kurul karar verebilir, ancak Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu'nun karar verebileceği hususlar şunlardır. Yeni sermaye, planlanan daha büyük sermaye artışları için belgelerin mükemmelleştirilmesine hizmet eder.

Son haber bülteninden bu yana 5 yeni hissedar ve sermaye artırımı için emanet hesabında 15.800 Avro daha bulunmaktadır. Hissenin tavsiye edilmesi için bir ödül programı bulunmaktadır. Yeni hissedarlardan ikisi bu ödül programı aracılığıyla hissedar olmuştur.

İşte ayrıntılar.
          Bilim baltalandı: Lyssenko'nun sosyalist biyolojisinin eleştirisi Stalin döneminde mümkün müydü? Eğitimsiz yeşil dogmatikler arasında depolamasız enerji dönüşümünün eleştirisi mümkün mü? https://2023.pege.org/09-17/turkish.htm