Kulturní úpadek v technickém poradenství

Navštívil jsem velký řetězec s elektronikou, název je zcela irelevantní, protože pro ostatní by nebyl žádný podstatný rozdíl.


Po všech převratných tématech minulého zpravodaje přichází velmi osobní téma o technickém vybavení.

Jak si může technický laik pořídit správné vybavení? Prostřednictvím prodejce ve specializovaném obchodě. Alespoň tak tomu bývalo dříve. Dnes to není ani se znalostmi prodavače, ani se sortimentem.

  Nový notebook s USB-C PD


Od roku 1992 do tohoto nákupu jsem pro sebe a svou rodinu koupil 20 notebooků. Ke všem jsem měl přídavná zařízení pro jejich ovládání i v autě. To dává dohromady poměrně hodně napájecích jednotek. Všechny samozřejmě s unikátními konektory pouze od výrobce. Světélkem naděje bylo, že 2 Acery z roku 2004 a 4 z roku 2016 měly stejný konektor. ASUS z roku 2010 a 2020 měly jiné konektory.

Byl to zkrátka chaos jako před regulací konektoru USB pro mobilní telefony. Každý výrobce měl jiný, velmi speciální konektor. Tehdy, je to teprve 15 let zpátky, jsem měl v autě 3 různé nabíječky mobilních telefonů, které zásobovaly celou rodinu.

Tehdy byly k dispozici alespoň jen různé kabely: micro USB, USB-C a kabel pro iPhone. Nyní je i Apple nucen používat USB-C pro iPhone.

Bohužel pro notebooky zatím takové standardizační ustanovení neexistuje. Standard USB-C PD nyní dosahuje výkonu až 240 W, což je naprosto dostačující pro všechno.

  Poradenství a produktový desert


Navštívil jsem velký řetězec s elektronikou, název je zcela irelevantní, protože pro ostatní by nebyl žádný podstatný rozdíl.
  • Žádné powerbanky pro notebooky, takže otázka "Jak mohu použít svou starou powerbanku s notebookem s USB-C PD" je již zbytečná.
  • Žádné kabely Volt. Kabel Volt má na jedné straně zcela běžný 5,5mm konektor a na druhé straně USB-C. Čip v kabelu říká napájecímu zdroji USB-C PD, kolik voltů má dodávat. Takové kabely jsou k dispozici s 9, 12, 15 a 20 volty. To umožňuje provozovat stará zařízení na napájecí jednotce USB-C PD.
  • Když se zeptám na napájecí adaptéry USB-C PD, pošlou mě z oddělení počítačů do oddělení mobilních telefonů.
Jsem si jistý, že nějaký obchod s elektronikou v Číně by se blýskl uceleným sortimentem a dobrým poradenstvím. Naopak čínský turista by byl asi šokován nedostatkem výběru u nás.

  Zde na všechny nové stránky na tomto


  Optimismus v době kolapsu


Jaké vyhlídky do budoucna mohou mít dnešní děti? Většina společnosti má na budoucnost jen velmi negativní názory. To se týká pouze bydlení, které je hlavní potřebou každého člověka. Na vyhledávací dotaz "bydlení Německo" se ve výsledcích vyhledávání objevují pouze katastrofické zprávy. Problémy již nelze překonat běžnými metodami. Je zapotřebí zcela nových přístupů.

Pokud tyto zcela nové způsoby myšlení podpoříte nákupem akcií, pak si za několik let budete moci nejen říci "přispěl jsem k tomu", ale pravděpodobně se budete moci těšit i na značný nárůst hodnoty těchto akcií.  Staňte se akcionářem společnosti GEMINI next Generation AG


Člen sdružení věnuje sdružení svůj členský příspěvek a je rád, když je sdružení úspěšné. Pokud ne, podpořil jsem dobrou věc.

Akcionář kupuje akcie akciové společnosti. Pokud je AG úspěšná, mají jeho akcie mnohem větší hodnotu. V případě společnosti GEMINI next Generation AG je to jeho odměna za podporu dobré věci.

Jako akcionář, zaměstnanec nebo kupec domu se také stáváte součástí protipohybu proti mnoha negativním jevům v naší společnosti, které jsou namířeny proti přežití.

Nový akcionář řekl: "Já se svou velmi skromnou investicí", ale 4 000 krát 1 000 € jsou také 4 miliony za všechny investice až do otevření osady v Unkenu jako výchozího bodu pro celosvětovou expanzi.

O velkém navýšení kapitálu může rozhodnout pouze valná hromada, ale zde je uvedeno, o čem může rozhodnout představenstvo a dozorčí rada. Nový základní kapitál slouží ke zdokonalení podkladů pro větší plánovaná navýšení kapitálu.

Od posledního vydání zpravodaje přibylo 5 nových akcionářů a na depozitním účtu přibylo 15 800 EUR na navýšení kapitálu. Za doporučení akcie je připraven program odměn. Dva z nových akcionářů se stali akcionáři díky tomuto programu odměn.

Tady jsou podrobnosti.
          Kulturní úpadek v technickém poradenství: Navštívil jsem velký řetězec s elektronikou, název je zcela irelevantní, protože pro ostatní by nebyl žádný podstatný rozdíl. https://2023.pege.org/10-01/czech.htm