Kultúrny úpadok v technickom poradenstve

Navštívil som veľký reťazec s elektronikou, názov je úplne irelevantný, pretože pre ostatných by nebol žiadny významný rozdiel.


Po všetkých zdrvujúcich témach posledného bulletinu je tu veľmi osobná téma o technickom vybavení.

Ako môže technický laik získať správne vybavenie? Prostredníctvom predajcu v špecializovanej predajni. Aspoň tak to bolo kedysi. Dnes to nie je ani so znalosťami predavača, ani so sortimentom výrobkov.

  Nový notebook s USB-C PD


Od roku 1992 až do tohto nákupu som kúpil 20 notebookov pre seba a svoju rodinu. Ku všetkým som mal prídavné zariadenia na ich ovládanie aj v aute. To dáva dohromady pomerne veľa napájacích jednotiek. Všetky, samozrejme, s jedinečnými zástrčkami len od výrobcu. Svetielkom nádeje bolo, že 2 Acer z roku 2004 a 4 z roku 2016 mali rovnakú zástrčku. ASUS z rokov 2010 a 2020 mal odlišné konektory.

Skrátka, bol to chaos ako pred reguláciou konektora USB pre mobilné telefóny. Každý výrobca mal iný, veľmi špeciálny konektor. Vtedy, bolo to len pred 15 rokmi, som mal v aute 3 rôzne nabíjačky mobilných telefónov, ktoré zásobovali celú rodinu.

Vtedy existovali aspoň rôzne káble: micro USB, USB-C a kábel pre iPhone. Teraz je dokonca aj Apple nútený používať USB-C pre iPhone.

Žiaľ, takéto ustanovenie o štandardizácii pre notebooky zatiaľ neexistuje. Štandard USB-C PD teraz dosahuje výkon až 240 W, čo je úplne postačujúce pre všetko.

  Poradenstvo a púšťanie produktov


Navštívil som veľký reťazec s elektronikou, názov je úplne irelevantný, pretože pre ostatných by nebol žiadny významný rozdiel.
  • Žiadne powerbanky pre notebooky, takže otázka "Ako môžem používať svoju starú powerbanku s notebookom s rozhraním USB-C PD" je už zbytočná.
  • Žiadne káble Volt. Kábel Volt má na jednej strane veľmi bežný 5,5 mm konektor a na druhej strane USB-C. Čip v kábli hovorí napájaciemu zdroju USB-C PD, koľko voltov má dodávať. Takéto káble sú k dispozícii s 9, 12, 15 a 20 voltami. To umožňuje prevádzkovať staré zariadenia na napájacej jednotke USB-C PD.
  • Keď sa opýtam na napájacie adaptéry USB-C PD, z počítačového oddelenia ma pošlú na oddelenie mobilných telefónov.
Som si istý, že nejaký obchod s elektronikou v Číne by sa blysol komplexným sortimentom a dobrým poradenstvom. Naopak, čínsky turista by bol pravdepodobne šokovaný nedostatkom výberu u nás.

  Tu na všetky nové stránky na tomto


  Optimizmus v čase kolapsu


Aké vyhliadky do budúcnosti môžu mať dnešné deti? Väčšina spoločnosti má na budúcnosť len veľmi negatívne názory. To platí len pre bývanie, ktoré je hlavnou potrebou každého človeka. Vyhľadávací dotaz "bývanie Nemecko" prináša vo výsledkoch vyhľadávania len katastrofické správy. Problémy sa už nedajú prekonať bežnými metódami. Sú potrebné úplne nové prístupy.

Ak tieto úplne nové spôsoby myslenia podporíte kúpou akcií, o niekoľko rokov si budete môcť nielen povedať "prispel som k tomu", ale pravdepodobne sa budete môcť tešiť aj na výrazný nárast hodnoty týchto akcií.  Staňte sa akcionárom spoločnosti GEMINI next Generation AG


Člen združenia venuje združeniu svoj členský príspevok a je rád, ak je združenie úspešné. Ak nie, podporil som dobrú vec.

Akcionár kupuje akcie akciovej spoločnosti. Ak je AG úspešná, jeho akcie majú oveľa väčšiu hodnotu. V prípade spoločnosti GEMINI next Generation AG je to jeho odmena za podporu dobrej veci.

Ako akcionár, zamestnanec alebo kupujúci bytu sa zároveň stávate súčasťou protipohybu proti mnohým negatívnym javom v našej spoločnosti, ktoré sú proti prežitiu.

Nový akcionár povedal: "Ja so svojou veľmi skromnou investíciou", ale 4 000 krát 1 000 € sú tiež 4 milióny za všetky investície až do otvorenia osady v Unkene ako východiskového bodu pre celosvetovú expanziu.

O veľkých navýšeniach kapitálu môže rozhodnúť len valné zhromaždenie, ale tu je to, o čom môže rozhodnúť predstavenstvo a dozorná rada. Nové základné imanie slúži na zdokonalenie podkladov pre väčšie plánované navýšenia kapitálu.

Od vydania posledného bulletinu pribudlo 5 nových akcionárov a 15 800 EUR na depozitnom účte na zvýšenie kapitálu. Za odporúčanie akcie je pripravený program odmien. Dvaja z nových akcionárov sa stali akcionármi prostredníctvom tohto programu odmien.

Tu sú podrobnosti.
          Kultúrny úpadok v technickom poradenstve: Navštívil som veľký reťazec s elektronikou, názov je úplne irelevantný, pretože pre ostatných by nebol žiadny významný rozdiel. https://2023.pege.org/10-01/slovak.htm