Çalınan gelecek, sona yaklaşan bir toplum

Neredeyse yirmi yıldır Almanya hakkında "Ağır Endişeler Ülkesi" diye yazıyorum. Endişelerin yükü o kadar ağır ki neredeyse çöküyorlar.
  Davranış bilimi


İki nüfus grubu arasındaki büyük farklılıkları ilk kez 1990 yılında okumuştum. Bir kişilik testi vardı. Test değerlendirmesinde belirli özellikler soruluyordu: "Uyuşturucu bağımlısı mısınız? Ciddi bir kronik hastalığınız var mı?". Bu durum eski Doğu Almanya'da büyük şaşkınlık yarattıktan sonra, testteki bazı özelliklerin üçüncü bir nedeni ortaya çıktı: 40 yıl komünist rejim altında yaşamak.

Şimdi de YouTube'da farklı nüfus grupları arasında dramatik farklılıklara rastladım. Aslında bu bir davranış araştırması projesi değil, hisse alımını teşvik etmek için yapılan bir projeydi. Bu nedenle bazı ayrıntılar olabildiğince doğru bir şekilde yakalanamamıştır.

  2 dakika Projenin kısa tanımı


Bu videonun Almanca ve İngilizce versiyonları bulunmaktadır.Almanca versiyon için Avusturya, Bavyera ve Almanya'nın geri kalanı için her biri Almanca dilinde olmak üzere ayrı kampanyalar test edilmiştir.

CPV - Görüntülenmek İçin Tıklama Oranı çok farklıydı. Bu, reklamın bir video önerisi olarak göründüğü ve yüzde kaçının daha sonra videoyu izlemek için tıkladığı anlamına gelir.
  • Avusturya için %3,37
  • Bavyera için %2,26
  • Bavyera hariç Almanya'nın geri kalanı için %1,61
Bu ilk büyük sürprizdi, çok büyük bir fark vardı.İşte YouTube Analytics'e göre Almanya ve Avusturya arasındaki dağılım.İşte YouTube Analytics'e göre Almanya içindeki dağılım.Sonunda, izleyicilerin yalnızca %8,1'i videoyu izlemişti.

İngilizce versiyon için CPV %3,72'dir. ABD, Kanada, İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Çin ve Japonya'nın her biri için İngilizce dilinde.

Sonunda, izleyicilerin %29,8'i videoyu izlemiştir. Bu oran, Almanca versiyonun %8,1'lik oranına kıyasla dramatik bir farktır. Avusturya, Bavyera ve Almanya'nın geri kalanının davranışlarını ayrıntılı olarak yakalamak için Almanca videoyu birkaç kez yüklemem gerekirdi. Bavyera'nın olmadığı Almanya ile İngilizce konuşulan ülkeler karşılaştırıldığında, bir kişi videoyu sonuna kadar izleyene kadar bir mesajın ne sıklıkta gösterilmesi gerektiği arasında büyüklük sırası farkı vardır.

Mesaj iyimserlik, yeni teknoloji, sorunlara yeni çözümler, yükselen bir yaşam standardı mümkün. Bu mesaj diğer ülkelerde Almanya'da olduğundan çok daha iyi algılanıyor.

Doğu Almanya vatandaşları 1990 yılında yapılan kişilik testlerinde neden Batı'da sadece uyuşturucu bağımlılarında ve kronik hastalarda görülen özellikler gösterdiler? Çünkü Doğu Almanya'daki insanların kişiliklerini özgürce geliştirmeleri ciddi şekilde engellenmişti.

Almanlar iyimserliği, yeni teknolojiyi ve sorunlara yeni çözümler getirmeyi neden bu kadar reddediyor? Bunlar harika araştırma konuları, tezler için harika konular olabilirdi, ancak kişinin kariyerini mahvetme korkusu nedeniyle yazılmıyorlar. Sadece bazı varsayımlarda bulunabilirim:

  Ağır sıklet şüpheciler


Neredeyse yirmi yıldır Almanya hakkında "Ağır Endişeler Ülkesi" diye yazıyorum. Kaygıların yükü o kadar ağır ki neredeyse çöküyorlar. Her çözüm için sayısız sorun icat ediliyor. Bunu özellikle 2006'dan 2011'e kadar elektrikli scooter testleri yaptığım dönemde fark ettim. Tartışmalarda daha çok "Bu mümkün değil, hepsi uydurma" saldırısına uğradım. Evet, gerçek testlerim vardı ve gerçek testlerimin mümkün olmadığına dair ağır şüpheler taşıyanların uydurma sorunları vardı.

  Sürekli Tasarruf Kısıtlama Vazgeçme Vaazları


Asıl sorun yenilenebilir enerjiye geçmek zorunda olmamız. Aptalların pilleri unuttuğu bir Alman enerji dönüşümü var. Sürekli vaaz edilen tek "çözüm" tasarruf etmek, sınırlamak, vazgeçmek ve vaizler iktidara geldiklerinde bunu acımasızca uyguluyorlar.

Hatta bunun büyük bir ihraç ürünü olduğu, dünyanın Alman doğası tarafından iyileştirilmesi gerektiği yanılgısına kapılıyor insan.

  Daimi Suçluluk ve Kefaret Vaazları


Birçoğu için söz konusu olan zaten büyükanne ve büyükbabalarının kuşağıdır. Şu anda yaşayanların çoğu 1933'te oy kullanma hakkına sahip değildi, bu nedenle herhangi bir etkide bulunamadılar. Yine de bu konu Alman siyasetinde başka hiçbir konuya benzemiyor.

"Ne pahasına olursa olsun mültecileri kabul etmek zorundayız". Bu mültecilerin ne durumda olduğuna dair çalışmalar var mı? Evet, bireysel vakalarda, deliliği belgeleyen adli psikiyatristler tarafından var.

  En önemli çare olarak iyimserlik nedeni


Bu havayı tersine çevirmek çok önemli. GEMINI yeni nesil evi, Almanya için enerji için 1 milyon hektar arazi programı sorunlara büyük çözümler olacaktır, ancak şu anda bunlar toplumun büyük karamsarlığına çare olacaktır.

  Kamuoyu yoklaması


Bir ev için ev, alan ısıtma, sıcak su, elektrikli araba şarjı ve kredi taksiti için aylık harcamanın ayda 900 € olacağını varsayalım. Bir de inşaat arsasının finansmanı var.

Kamuoyu yoklamasına buradan ulaşabilirsiniz.

Lütfen katılın, bu bir hafta daha devam edecek, gelecek bültende sonuçları sunacağım.

  Çöküş döneminde iyimserlik


Bugünün çocukları için nasıl bir gelecek beklentisinden söz edilebilir? Toplumun çoğunluğu geleceğe dair son derece olumsuz görüşlere sahip. Bu durum, her insanın temel ihtiyacı olan barınma için de geçerli. "Konut Almanya" arama sorgusu, arama sonuçlarında sadece felaket raporlarını getiriyor. Sorunlar artık geleneksel yöntemlerle aşılamıyor. Tamamen yeni yaklaşımlara ihtiyaç var.

Bu tamamen yeni düşünce biçimlerini hisse satın alarak desteklerseniz, birkaç yıl sonra sadece "buna katkıda bulundum" demekle kalmayacak, aynı zamanda muhtemelen bu hisselerin değerinde önemli bir artış da bekleyebileceksiniz.  GEMINI Next Generation AG'nin hissedarı olun


Bir dernek üyesi üyelik aidatını derneğe bağışlar ve dernek başarılı olursa mutlu olur. Olmazsa da iyi bir amaca destek vermiş olurum.

Bir hissedar halka açık bir limited şirketten hisse satın alır. Eğer AG başarılı olursa, hisseleri çok daha değerli olur. GEMINI Yeni Nesil AG'nin durumunda, iyi bir amacı desteklemenin ödülüdür.

Bir hissedar, çalışan veya ev sahibi olarak, toplumumuzdaki birçok olumsuz, hayatta kalma karşıtı gelişmeye karşı karşı hareketin de bir parçası olursunuz.

Yeni bir hissedar "Çok mütevazı yatırımımla ben" dedi, ancak 4.000 çarpı 1.000 €, dünya çapında genişleme için bir başlangıç noktası olarak Unken'deki yerleşimin açılışına kadar tüm yatırımlar için de 4 milyon €'dur.

Büyük sermaye artışlarına yalnızca Yıllık Genel Kurul karar verebilir, ancak Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu'nun karar verebileceği hususlar şunlardır. Yeni sermaye, planlanan daha büyük sermaye artışları için belgelerin mükemmelleştirilmesine hizmet eder.

Son haber bülteninden bu yana 5 yeni hissedar ve sermaye artırımı için emanet hesabında 15.800 Avro daha bulunmaktadır. Hissenin tavsiye edilmesi için bir ödül programı bulunmaktadır. Yeni hissedarlardan ikisi bu ödül programı aracılığıyla hissedar olmuştur.

İşte ayrıntılar.
          Çalınan gelecek, sona yaklaşan bir toplum: Neredeyse yirmi yıldır Almanya hakkında "Ağır Endişeler Ülkesi" diye yazıyorum. Endişelerin yükü o kadar ağır ki neredeyse çöküyorlar. https://2023.pege.org/10-22/turkish.htm