Marshallov plán pre Palestínčanov

Poučte sa z histórie! V každom prípade je zmiernenie konfliktu oveľa lacnejšie ako riziko tretej svetovej vojny. Stálo by to len 1,25 roka vojenského rozpočtu USA.
  O Marshallovi a Morgenthauovi


Čo robiť s Nemcami? V priebehu štvrťstoročia začali dve svetové vojny za sebou. Existoval Morgenthauov plán: demontáž a deindustrializácia Nemecka. Našťastie existoval aj Marshallov plán: obnova Nemecka. Prečo vôbec došlo k druhej svetovej vojne? Pretože s Nemeckom sa vo Versailleskej mierovej zmluve zaobchádzalo tak zle, že sa v dôsledku toho dostali k moci mimoriadne radikálni politici.

Keby na konci prvej svetovej vojny existovalo niečo podobné ako Marshallov plán, nikdy by nedošlo k druhej svetovej vojne. To bol aj hlavný argument v prospech Marshallovho plánu: vyhnúť sa chybám z Versailles a nevytvárať živnú pôdu pre ďalší konflikt. Z toho vyplýva otázka, ako by mohol vyzerať Marshallov plán pre Palestínčanov?

  Potreba priestoru: spoločnosť s rozlohou 1000 m²


Pri potrebe priestoru vychádzame zo spoločnosti 1000 m²: 1000 m² na obyvateľa pre všetky civilizačné aktivity. To zahŕňa bývanie, dopravu, hospodárstvo, komunálne priestory, výrobu energie a potravín. Okrem toho ďalších 1000 m² na obyvateľa prírodných oblastí. Pre celú štúdiu používame zaokrúhlené čísla. Teda návrh na 10 miliónov obyvateľov. Potreba priestoru by teda predstavovala 20 000 km². Sinajský polostrov má 60 000 km², takže stačí 1/3 Sinajského polostrova.Mapa z Wikipédie Maximilian Dörrbecker (Chumwa)

  Rozpočtové požiadavky: Čo je lacnejšie ako tretia svetová vojna?


Rozpočet na takýto projekt musí zohľadňovať potenciálne následné náklady na konflikty v tomto regióne. Niekoľko tankerov potopených v Hormuzskom prielive, kde je potom cena ropy? Krízu cien ropy v roku 2008 vyvolal nedostatok len 3,5 milióna barelov ropy. Cez Hormuzský prieliv sa prepravuje 17 miliónov barelov denne. Rozpočet musí zohľadňovať pravdepodobnosti a následné náklady až do 3. svetovej vojny vrátane. Aby sme sa držali okrúhlych čísiel: 100 000 EUR na obyvateľa krát 10 miliónov obyvateľov je 1 000 miliárd EUR. To je rádovo hodnota niekoľkých veľmi veľkých spoločností. To je len 1,25 roka vojenského rozpočtu USA. Pre porovnanie: 40 000 km vysokorýchlostných železníc v Číne predstavuje približne 2 roky vojenského rozpočtu USA.

  Potreba vody: Je veľmi suchá


Spýtajte sa Googlu na dážď na Sinaji a výsledky sa zobrazia: Na Sinajskom polostrove sa o dažďoch takmer nedá hovoriť. Oficiálne daždivé dni prakticky neexistujú. Takže je potrebné odsoľovanie morskej vody vo veľkých množstvách. Koľko? Ako porovnanie použijem Malorku: tam je to 406 mm za rok. Pri určitej optimalizácii by malo stačiť 300 mm. Takže 20 000 km² vynásobené 300 mm predstavuje 6 miliárd m³ vody. Najmodernejšie zariadenia na odsoľovanie morskej vody potrebujú 2,5 kWh elektrickej energie na m³ morskej vody. Vodu je potom potrebné aj distribuovať. Predpokladajme, že na to treba ďalších 3,5 kWh. 6 miliárd m³ vody vynásobených 6 kWh je 36 TWh elektrickej energie. Pre lepšiu predstavu: je to o niečo menej ako množstvo elektrickej energie, ktoré vyrába Rakúsko pomocou vodnej energie.

  Výroba potravín


V roku 2020 som robil štúdie o výrobe potravín v Jordánsku. Jordánsko je ešte ťažšie ako Sinaj, pretože nemá prístup k moru. Musíte si vystačiť s 90 kubickými metrami vody na obyvateľa ročne. To je len o niečo viac, ako sa predpokladá ako potreba domácností na obyvateľa v Nemecku. Problém sa dá prekonať pomocou modernej technológie, ako je aeroponické vertikálne záhradníctvo.

  Výroba elektrickej energie


Typická štruktúra osady má 16 rodín a 1 MW fotovoltaiky na hektár. Stále sú tu však plochy na výrobu potravín a iné plochy. Cesty sú typicky zastrešené fotovoltikou. V kombinácii rôznych oblastí by mohlo byť 600 kW fotovoltiky na hektár. To je 600 GW fotovoltaiky. To je približne 900 TWh ročného výnosu. To je o polovicu viac, ako je súčasná potreba elektrickej energie v Nemecku. Cieľom však nie je vytvoriť štát prijímateľov almužien, ale štát, ktorý je životaschopný vďaka vlastnej ekonomickej sile.

36 TWh na odsoľovanie morskej vody a distribúciu vody, 3 000 kWh na každého obyvateľa predstavuje 30 TWh. Predpokladajme ďalších 34 TWh na výrobu potravín. To znamená, že 800 TWh ročne zostáva na energiu pre X. Predpokladajme, že na 1 liter parafínu pripadá 20 kWh elektrickej energie. 800 TWh stačí na 40 miliárd litrov. 4 000 litrov elektronického paliva pre lietadlá ako vývozný tovar pre každého z 10 miliónov obyvateľov.

Akú hodnotu má CO2 neutrálne palivo pre lietadlá? Pri cene 50 centov za liter by jeho ročné príjmy z vývozu predstavovali 20 miliárd eur. Štát, ktorý dokáže vyrábať vlastnú energiu a potraviny, môže udržať vysokú životnú úroveň pre 10 miliónov obyvateľov s 20 miliardami príjmov z vývozu. Nie je to teda stály príjemca almužny, ale nezávislý štát, ktorý môže veľmi dobre vyžiť zo svojich príjmov z vývozu.

Pripomeňme si, že Marshallov plán priniesol v roku 1948 nemecký hospodársky zázrak a Nemecko sa stalo popredným svetovým vývozcom. V roku 1945 vyzerali veľké nemecké mestá veľmi podobne ako Gaza City.

  Druhý Suezský prieplav


Plánuje sa vybudovanie druhého Suezského prieplavu. Už som písal o veľkých elektricky poháňaných lodiach: 30 000 ton sodíkových batérií pri 200 Wh na kg je 6 GWh. Ďalším využitím výroby 900 TWh elektrickej energie by mohlo byť dobíjanie lodí. 20 lodí denne, ktoré by sa možno dobíjali počas cesty cez nový prieplav. 20 lodí * 5 GWh po nabití * 365 dní je 36,5 TWh. Možno nadzemné vedenie pre lode cez nový prieplav, ktoré by sa počas plavby nabíjalo. 212 km dlhý kanál s časom plavby 10 hodín by si vyžadoval 500 MW nabíjacej energie prostredníctvom nadzemného vedenia.

Nabité batérie sa potom dajú použiť na dosiahnutie ktoréhokoľvek prístavu v Stredozemnom mori. Opačným smerom sa dá dostať na západnú stranu Indie až na Srí Lanku alebo do Afriky až do prístavného mesta Dar es Salaam. Ďalšou dôležitou nabíjacou stanicou by potom mohla byť Srí Lanka a južné pobrežie Indie. Zo Srí Lanky sú už na dosah Hongkong a Šen-čen. V prípade čínskych prístavov ďalej na sever sa bude dobíjanie uskutočňovať v Singapure.

Vízia budúcnosti do roku 2050.

  Optimizmus v čase kolapsu


Aké vyhliadky do budúcnosti môžu mať dnešné deti? Väčšina spoločnosti spomína len veľmi negatívne vízie budúcnosti. Dokonca aj pokiaľ ide o bývanie, ktoré je pre každého z nás ústrednou potrebou. Vyhľadávací dotaz "bývanie v Nemecku" prináša vo výsledkoch vyhľadávania len katastrofické správy. Problémy sa už nedajú riešiť bežnými metódami. Sú potrebné úplne nové prístupy.

Ak tento úplne nový spôsob myslenia podporíte kúpou akcií, o niekoľko rokov si budete môcť nielen povedať: "Prispel som k tomu", ale budete sa môcť pozrieť aj na výrazný nárast hodnoty týchto akcií.  Staňte sa akcionárom spoločnosti GEMINI next Generation AG


Člen klubu venuje svoj členský príspevok klubu a je rád, ak je klub úspešný. Ak nie, podporil som dobrú vec.

Akcionár nadobúda akcie akciovej spoločnosti. Ak je AG úspešný, jeho akcie majú oveľa väčšiu hodnotu. V prípade spoločnosti GEMINI next Generation AG sú jeho odmenou za podporu dobrej veci.

Ako akcionár, zamestnanec alebo kupujúci domu sa stávate súčasťou protipohybu proti mnohým negatívnym javom v našej spoločnosti, ktoré sú škodlivé pre naše prežitie.

Jeden z nových akcionárov povedal: "Investujem veľmi skromne." Ale 4 000 krát 1 000 eur sú tiež 4 milióny eur pre všetky investície až do otvorenia osady v Unkene ako východiskového bodu pre globálnu expanziu.

O významných navýšeniach kapitálu môže rozhodovať len valné zhromaždenie, ale tu je uvedené, o čom môže rozhodnúť predstavenstvo a dozorná rada. Nové základné imanie slúži na zdokonalenie podkladov pre väčšie plánované navýšenia kapitálu.

Od vydania posledného bulletinu pribudlo 5 nových akcionárov a na depozitnom účte pribudlo 15 800 EUR na zvýšenie kapitálu. Existuje program odmeňovania za odporúčanie akcie ostatným. Dvaja z nových akcionárov sa stali akcionármi prostredníctvom tohto programu odmien.

Tu sú podrobnosti.
          Marshallov plán pre Palestínčanov: Poučte sa z histórie! V každom prípade je zmiernenie konfliktu oveľa lacnejšie ako riziko tretej svetovej vojny. Stálo by to len 1,25 roka vojenského rozpočtu USA. https://2023.pege.org/11-05/slovak.htm