2023 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – polish

Wiadomości i wypowiedzi na aktualne tematy związane z transformacją energetyczną, ochroną klimatu i koniecznym rozwojem w kierunku globalnego dobrobytu.


Propozycje i tematy dyskusji w zakresie polityki
Polityka może działać tylko w oparciu o to, co jest możliwe zgodnie z aktualnym stanem wiedzy. My ten stan rzeczy drastycznie przesuwamy i w ten sposób tworzymy nowe możliwości.


Zasadniczo różna filozofia
Sposób myślenia decyduje o tym, jaki rozwój produktu jest w ogóle możliwy. Bariery mentalne mogą być znacznie ważniejsze niż techniczne.


Jak się zostaje ignorantem?
Są różne fora o fotowoltaice i budownictwie. Tam eksperci bardzo szybko zgadzają się, że ja po prostu piszę bzdury.


Wysokie ceny energii sprawiają, że posiadanie domu staje się bardziej przystępne
Faktura za dom nowej generacji GEMINI jest podzielona pomiędzy udział prywatny i system energetyczny. System energetyczny jest zarejestrowany jako firma uprawniona do odliczania podatku naliczonego.


EFH nie żyje, niech żyje nowa EFH! EFH nie żyje, niech żyje nowa EFH!
Ale dlaczego wszystko koncentruje się tak blisko linii 0? Jest to porażka spowodowana złym wyznaczeniem celów. Skupiono się jedynie na zmniejszeniu zapotrzebowania na ogrzewanie pomieszczeń.


E-paliwa nie są neutralne pod względem emisji CO2
Paliwa elektryczne optymistyczne przy przyszłej, udoskonalonej produkcji: 17 kWh na litr benzyny 19 kWh na litr oleju napędowego


Skrajnie nienaukowi działacze na rzecz zmian klimatycznych
Proponowane środki muszą być możliwe do zaakceptowania przez ludność. Należy wziąć pod uwagę możliwości techniczne i ekonomiczne.


Uznany przemysł samochodowy nie ma woli przetrwania Uznany przemysł samochodowy nie ma woli przetrwania
Wycieczka dobitnie pokazała nowe podejście producentów samochodów w UE i Japonii: "Kupuj tylko premium" i "Twoja bieda mnie wkurza".


Jesteśmy ruchem przeciwstawnym Jesteśmy ruchem przeciwstawnym
Jako udziałowiec, pracownik lub nabywca domu, stajesz się również częścią ruchu przeciwstawiającego się wielu negatywnym zjawiskom w naszym społeczeństwie, które są szkodliwe dla naszego przetrwania.


40 W fotowoltaiki na mieszkańca i rok
Skala rozwoju energetyki słonecznej: co może zrobić 4-osobowa rodzina w nieco bardziej słonecznym kraju z pewną ilością fotowoltaiki?


Energetyka węglowa zamiast szaleństwa związanego z energią jądrową
Elektrownie jądrowe utrudniają transformację energetyczną w Europie. Skąd biorą się tak bezsensowne stwierdzenia? Całkiem zwyczajnie, poprzez negację baterii.


Najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie technologii akumulatorów
Fosforan żelaza litu ponad 200 Wh/kg - sód jest jak sól w morzu - CATL zapowiada 500 Wh/kg.


Uzasadnione żądania obrońców klimatu
Dopłaty do produkcji fotowoltaicznej i baterii - Ziemia dla energii - Ponowne uruchomienie wszystkich działających elektrowni jądrowych


Niemcy nie mogą stać się Koreą Północną
Co jest ważniejsze? Przetrwanie demokracji czy przetrwanie ludzkości? Czy dyktatura klimatyczna byłaby usprawiedliwiona, gdyby uratowała ludzkość?


Prawdziwy koszt Zielonego Filcu
Graichen to tylko wierzchołek góry lodowej. Filar doprowadził do negatywnie zoptymalizowanej pod względem kosztów transformacji energetycznej.


Pompa ciepła: gospodarka rynkowa kontra gospodarka przymusu
Odnowić pompę ciepła zamiast palnika gazowego w starym budynku? Nie dostałem żadnej oferty: Firmy zajmujące się pompami ciepła to łakomczuchy, ciastko to za mało.


Ujawnianie i obezwładnianie szarlatanów
Problem zmian klimatycznych stał się tak duży, ponieważ szarlatani udają, że są w stanie go rozwiązać. Nadszedł czas, aby zająć się tym problemem naukowo!


Totalne szaleństwo: zapomniane baterie
Eksport energii elektrycznej po cenach ujemnych w ciągu dnia i import po cenach dodatnich w nocy. Konsekwencje ideologicznego złudzenia i dogmatycznego uporu.


Pompa ciepła i stary budynek
Patrząc na statystyki dotyczące pomp ciepła w starych budynkach, należy również pamiętać, że przejście na pompy ciepła zostało dokonane ze względów ekonomicznych.


Konferencja burmistrzów w Górnej Austrii Konferencja burmistrzów w Górnej Austrii
Globalny dobrobyt i odbudowa planety zamiast niszczenia społeczeństwa ciągłymi żądaniami "ratuj, ograniczaj, wyrzeknij się".


Kontrtezy do głównych dogmatów obrońców klimatu Kontrtezy do głównych dogmatów obrońców klimatu
Czy naprawdę istnieje tylko jeden sposób na 100 odnawialnych źródeł energii? Czy naprawdę istnieje tylko jeden sposób na ochronę klimatu? Czy cel jest wystarczający i osiągalny?


Podatek od emisji CO2 neutralny pod względem przychodów a zakazy Podatek od emisji CO2 neutralny pod względem przychodów a zakazy
Zakazy zamiast gospodarki wolnorynkowej. Ograniczenia i przymus zamiast skutecznej redukcji emisji CO2. Wszystko to można również podsumować jednym słowem: Mizantropia.


Rosja 1917 - Kalifornia dzisiaj
Jeśli spojrzeć tylko na PNB per capita, Kalifornia powinna być rajem na ziemi. Ale jeśli spojrzeć na szczegóły, jest to piekło na ziemi.


Projekt mentalnej broni masowego rażenia
Przykład zmian klimatycznych: stworzyć sztuczny argument na ten temat w taki sposób, że bez względu na to, czy wygrają aktywiści klimatyczni, czy zaprzeczający klimatowi, w obu przypadkach jest to katastrofa.


Włącz ponownie spór
Istnieją "naukowcy zajmujący się przyszłością", ale na pytanie, w jaki sposób i kiedy 350 ppm CO2 ma zostać ponownie osiągnięte, odpowiada głucha cisza.


Jak duża rozbudowa sieci jest konieczna?
Porównanie kosztów jest niemożliwe, ponieważ nie ma żadnego działającego założenia. Nie można porównać drewnianego modelu z samochodem, ponieważ drewniany model nie może jeździć.


Program 1 miliona hektarów Program 1 miliona hektarów
Funkcjonalna transformacja energetyczna, przystępne cenowo mieszkania, prawdziwa ochrona klimatu, zmniejszenie zapotrzebowania na grunty, zmniejszenie ubóstwa wśród osób starszych, zwiększenie wskaźnika urodzeń, który jest zdecydowanie zbyt niski.


Grosz i koszty wpływu na środowisko
Czy zatem dopłata w wysokości 2,35 euro odfiltrowuje CO2 do produkcji tej żywności z atmosfery i odwraca zanieczyszczenie gleby?


System podatkowy szkodliwy dla ludzi, środowiska i gospodarki
Ludzi nie stać już na ludzi. Dlatego ten system podatkowy jest szkodliwy dla ludzi. System podatkowy zapobiega koniecznym szybkim zmianom.


Umożliwienie nadziei na lepszą przyszłość
Jeśli wesprzesz te zupełnie nowe sposoby myślenia, kupując akcje, za kilka lat będziesz mógł nie tylko powiedzieć "wniosłem swój wkład".


Obława w Niemczech: Aiwanger
Oto 3 stwierdzenia, które podważają kwalifikacje Aiwangera do pełnienia funkcji ministra gospodarki. Ale z czym jest ścigany? Z dziwnym dokumentem z czasów szkolnych.


Grecja i Maroko
Za wszelką cenę należy zapobiec nakładaniu przez polityków dalszych ograniczeń na dostępne grunty budowlane, ponieważ w przeciwnym razie mieszkania staną się niedostępne.


Nauka została podważona
Czy krytyka socjalistycznej biologii Łysenki była możliwa w czasach Stalina? Czy krytyka transformacji energetycznej bez magazynowania jest możliwa wśród niewykształconych zielonych dogmatyków?


Błędne zmiany w transformacji energetycznej
Każdy, kto nie jest w 100% za nami, jest wrogiem, płatnym lobbystą firm paliw kopalnych i nie można z nim rozmawiać. Przy takim nastawieniu korekty są niemożliwe.


Zanik kultury w doradztwie technicznym
Odwiedziłem dużą sieć sklepów z elektroniką, nazwa jest całkowicie nieistotna, ponieważ nie byłoby znaczącej różnicy dla innych.


Elon Musk: Humanizm przeciwko eksterminatorom
Podczas gdy kraje rządzone przez humanistów z nawiązką rozwiązują swoje problemy, jesteśmy świadkami gwałtownego spadku w regionach, w których dominuje ta druga grupa.


Różne polityki dla domów jednorodzinnych w Europie
Budowa domu do 70 mkw. nie wymaga pozwoleń i formalności budowlanych. Władze są pozbawione możliwości sprzeciwu wobec inwestycji.


Skradziona przyszłość, społeczeństwo u kresu
Od prawie dwóch dekad piszę o Niemczech jako o "kraju ciężkich trosk". Ciężar obaw jest tak duży, że prawie się załamują.


Umożliwienie większej ilości energii słonecznej dzięki lepszej organizacji
Nawet jeśli operator sieci uważa, że 4 kW to maksimum, 24 godziny razy 4 kW to wciąż 96 kWh. Dzienna wydajność systemu o mocy 16 kW w słoneczny letni dzień.


Plan Marshalla dla Palestyńczyków Plan Marshalla dla Palestyńczyków
Ucz się z historii! W każdym razie rozładowanie konfliktu jest znacznie tańsze niż ryzykowanie wybuchu trzeciej wojny światowej. Kosztowałoby to tylko 1,25 roku amerykańskiego budżetu wojskowego.


Optymalizacja kosztów transformacji energetycznej dzięki synergii
Cena dzierżawy 1 miliona hektarów ziemi pod program energetyczny dla Niemiec wyniosłaby 600 TWh energii elektrycznej. To, co państwo zrobi z ceną dzierżawy, będzie decyzją polityczną.


Wymagana kompleksowa nowa filozofia
Społeczeństwo dobiega końca, gdy coraz więcej osób z trudem lub wcale nie może sobie pozwolić na zaspokojenie podstawowej potrzeby mieszkaniowej. Następne pokolenie GEMINI to znacznie więcej niż tylko dom.


Optymalizacja kosztów transformacji energetycznej
Za hojnie skalkulowane nakłady w wysokości 200 miliardów euro, czyli 20 euro za metr kwadratowy zakupionych użytków zielonych, państwo niemieckie otrzymałoby 600 TWh/rok w postaci czynszu.


COP 28 i co jest potrzebne
Fałszywe cele, takie jak zerowa emisja netto, prowadzą do katastrofalnie błędnych prognoz i uniemożliwiają inwestycje w niezbędne nowe gałęzie przemysłu.


Alternatywa dla katastrofy COP 28 - Wizja dla świata i Niemiec
Nie, na pierwszy rzut oka każdy dziennikarz w 45 mediach w Austrii i Niemczech zdał sobie sprawę, że nie jest to zgodne z linią redakcyjną.


Renowacja historycznie cennych budynków, w przeciwnym razie wiele nowych konstrukcji.
Nowa technologia dla domu nowej generacji GEMINI może być również wykorzystywana do renowacji starych budynków z cennymi fasadami.


O domach z kart i domach przyszłości
House of cards: udane krótkoterminowe spekulacje i rekordy niewypłacalności. Przyszły dom: pozytywna zmiana cywilizacyjna, długoterminowy sukces.
          2023 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – polish: Wiadomości i wypowiedzi na aktualne tematy związane z transformacją energetyczną, ochroną klimatu i koniecznym rozwojem w kierunku globalnego dobrobytu. https://2023.pege.org/polish.htm