2023 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – slovak

Správy a vyjadrenia k aktuálnym témam týkajúcim sa energetickej transformácie, ochrany klímy a nevyhnutného vývoja smerom ku globálnej prosperite.


Návrhy a témy na diskusiu o politike
Politika môže pracovať len s tým, čo je podľa súčasného stavu techniky možné. Tento stav techniky radikálne posúvame, a tým vytvárame nové možnosti.


Zásadne odlišná filozofia
Spôsob myslenia určuje, aký vývoj výrobkov je vôbec možný. Mentálne prekážky môžu byť oveľa dôležitejšie ako technické.


Ako sa z vás stane ignorant?
Existujú rôzne fóra o fotovoltaike a stavebníctve. Tamojší odborníci sa veľmi rýchlo zhodnú, že píšem len nezmysly.


Vysoké ceny energií zvyšujú dostupnosť bývania
Faktúra za dom novej generácie GEMINI je rozdelená medzi súkromný podiel a energetický systém. Energetický systém je registrovaný ako spoločnosť s právom na odpočet dane na vstupe.


EFH je mŕtva, nech žije nová EFH! EFH je mŕtva, nech žije nová EFH!
Prečo je však všetko sústredené tak blízko čiary 0? Je to chyba spôsobená nesprávnym nastavením cieľa. Sústredilo sa len na zníženie dopytu po vykurovaní priestorov.


E-palivá nie sú CO2 neutrálne
E-palivá optimistické s budúcou zdokonalenou výrobou: 17 kWh na liter benzínu 19 kWh na liter nafty


Mimoriadne nevedeckí aktivisti za zmenu klímy
Navrhované opatrenia musia byť pre obyvateľstvo prijateľné. Musia sa zohľadniť technické a ekonomické možnosti.


Zavedený automobilový priemysel nemá vôľu prežiť Zavedený automobilový priemysel nemá vôľu prežiť
Prehliadka jasne ukázala nový prístup výrobcov automobilov v EÚ a Japonsku: "Kupujte len prémiové vozidlá" a "Vaša chudoba ma štve".


Sme protihnutie Sme protihnutie
Ako akcionár, zamestnanec alebo kupujúci bytu sa zároveň stávate súčasťou hnutia proti mnohým negatívnym javom v našej spoločnosti, ktoré sú škodlivé pre naše prežitie.


40 W fotovoltaiky na obyvateľa a rok
Rozsah rozvoja solárnej energie: Čo dokáže štvorčlenná rodina v trochu slnečnejšej krajine s určitým množstvom fotovoltaiky?


Uhoľná energia namiesto jadrového šialenstva
Jadrové elektrárne bránia energetickej transformácii v Európe. Ako ste prišli na takéto nezmyselné tvrdenia? Jednoducho, popieraním batérií.


Najmodernejšie technológie batérií
Fosforečnan lítny a železitý nad 200 Wh/kg - sodík je ako soľ v mori - CATL oznamuje 500 Wh/kg.


Legitímne požiadavky ochrancov klímy
Dotácie na výrobu fotovoltaických článkov a batérií - Pôda pre energetiku - Obnovenie prevádzky všetkých funkčných jadrových elektrární


Nemecko sa nesmie stať Severnou Kóreou
Čo je dôležitejšie? Prežitie demokracie alebo prežitie ľudstva? Bola by klimatická diktatúra ospravedlniteľná, ak by zachránila ľudstvo?


Skutočná cena zelenej plsti
Graichen je len špičkou ľadovca. Filc viedol k negatívne nákladovo optimalizovanému energetickému obratu.


Tepelné čerpadlo: trhové hospodárstvo verzus donucovacie hospodárstvo
Obnoviť tepelné čerpadlo namiesto plynového horáka v starej budove? Nedostal som ponuku: Firmy vyrábajúce tepelné čerpadlá sú čerešničkami, koláč nie je dosť dobrý.


Odhaľte a zbavte moci šarlatánov
Problém zmeny klímy sa stal takým veľkým, pretože šarlatáni predstierajú, že sú schopní tento problém vyriešiť. Je čas riešiť problém vedecky!


Úplné šialenstvo: zabudnuté batérie
Vývoz elektriny za záporné ceny počas dňa a jej dovoz za kladné ceny v noci. Dôsledky ideologického bludu a dogmatickej tvrdohlavosti.


Tepelné čerpadlo a stará budova
Pri pohľade na štatistické údaje o tepelných čerpadlách v starých budovách treba mať na pamäti aj to, že na tepelné čerpadlá sa prešlo z ekonomických dôvodov.


Konferencia starostov v Hornom Rakúsku Konferencia starostov v Hornom Rakúsku
Globálna prosperita a obnova planéty namiesto ničenia spoločnosti neustálymi požiadavkami "zachrániť, obmedziť, zrieknuť sa".


Protiargumenty k hlavným dogmám ochrancov klímy Protiargumenty k hlavným dogmám ochrancov klímy
Existuje naozaj len jeden spôsob, ako získať 100 obnoviteľných zdrojov energie? Existuje naozaj len jeden spôsob ochrany klímy? Je tento cieľ dostatočný a dosiahnuteľný?


Daň z CO2 neutrálna z hľadiska príjmov v porovnaní so zákazmi Daň z CO2 neutrálna z hľadiska príjmov v porovnaní so zákazmi
Zákazy namiesto voľného trhového hospodárstva. Obmedzenia a nátlak namiesto účinného znižovania emisií CO2. To všetko sa dá zhrnúť do jedného slova: Mizantropia.


Rusko 1917 - Kalifornia dnes
Ak sa pozeráte len na HNP na obyvateľa, Kalifornia by mala byť rajom na zemi. Ak sa však pozriete na detaily, je to peklo na zemi.


Návrh mentálnych zbraní hromadného ničenia
Príklad klimatických zmien: vytvorte o nich umelý spor tak, aby bez ohľadu na to, či zvíťazia klimatickí aktivisti alebo popierači klímy, išlo v oboch prípadoch o katastrofu.


Opätovné povolenie sporu
Existujú "vedci pre budúcnosť", ale na otázku, ako a kedy sa opäť dosiahne 350 ppm CO2, odpovedajú strohým mlčaním.


Aké veľké rozšírenie siete je potrebné?
Porovnanie nákladov nie je možné, pretože neexistuje žiadny pracovný predpoklad. Nemôžete porovnávať drevený model s autom, pretože drevený model nemôže jazdiť.


Program 1 milión hektárov Program 1 milión hektárov
Funkčná energetická transformácia, dostupné bývanie, skutočná ochrana klímy, zníženie nárokov na pôdu, zníženie chudoby starších ľudí, zvýšenie pôrodnosti, ktorá je príliš nízka.


Penny a náklady na vplyv na životné prostredie
Odfiltruje teda príplatok 2,35 EUR CO2 potrebný na výrobu týchto potravín z atmosféry a zvráti znečistenie pôdy?


Daňový systém škodlivý pre ľudí, životné prostredie a hospodárstvo
Ľudia si už nemôžu dovoliť ľudí. Preto je tento daňový systém pre ľudí škodlivý. Daňový systém bráni potrebným rýchlym zmenám.


Umožnenie nádeje na lepšiu budúcnosť
Ak kúpou akcií podporíte tieto úplne nové spôsoby myslenia, potom o niekoľko rokov budete môcť povedať nielen "prispel som".


Pátranie po osobách v Nemecku: Aiwanger
Tu sú 3 výroky, ktoré spochybňujú Aiwangerovu kvalifikáciu na post ministra hospodárstva. Čím je však stíhaný? S podivným papierom z jeho školských čias.


Grécko a Maroko
Je potrebné za každú cenu zabrániť tomu, aby politici ďalej obmedzovali dostupné stavebné pozemky, pretože inak sa bývanie stane nedostupným.


Veda bola oslabená
Bola kritika Lyssenkovej socialistickej biológie možná za Stalina? Je možná kritika prechodu na bezzásobníkovú energetiku medzi nevzdelanými zelenými dogmatikmi?


Nesprávny vývoj v oblasti transformácie energetiky
Každý, kto nie je stopercentne za nás, je nepriateľ, platený lobista fosílnych spoločností, s ktorým sa nedá hovoriť. S takýmto prístupom je náprava nemožná.


Kultúrny úpadok v technickom poradenstve
Navštívil som veľký reťazec s elektronikou, názov je úplne irelevantný, pretože pre ostatných by nebol žiadny významný rozdiel.


Elon Musk: Humanizmus proti deratizátorom
Zatiaľ čo humanisticky riadené krajiny viac než riešia svoje problémy, v regiónoch, kde dominuje táto skupina, sme svedkami prudkého úpadku.


Rôzne politiky v Európe pre rodinné domy
Výstavba domu s rozlohou do 70 m2 si nevyžaduje stavebné povolenia a formality. Úrady sú zbavené možnosti namietať proti investícii.


Ukradnutá budúcnosť, spoločnosť na konci
Už takmer dve desaťročia píšem o Nemecku ako o "krajine ťažkých starostí". Ťarcha obáv je taká ťažká, že sa takmer zrúti.


Umožnenie väčšieho množstva solárnej energie prostredníctvom lepšej organizácie
Aj keď prevádzkovateľ siete považuje 4 kW za maximum, 24 hodín krát 4 kW je stále 96 kWh. Denný výnos systému s výkonom 16 kW počas slnečného letného dňa.


Marshallov plán pre Palestínčanov Marshallov plán pre Palestínčanov
Poučte sa z histórie! V každom prípade je zmiernenie konfliktu oveľa lacnejšie ako riziko tretej svetovej vojny. Stálo by to len 1,25 roka vojenského rozpočtu USA.


Optimalizácia nákladov na prechod na energetiku prostredníctvom synergie
Cena za prenájom 1 milióna hektárov pôdy pre energetický program pre Nemecko by predstavovala 600 TWh elektrickej energie. To, ako štát naloží s cenou za prenájom, je potom politické rozhodnutie.


Vyžaduje sa nová komplexná filozofia
Spoločnosť je na konci, keď si čoraz viac ľudí nemôže dovoliť základnú potrebu bývania alebo si ju už nemôže dovoliť vôbec. Ďalšia generácia GEMINI je oveľa viac ako len dom.


Optimalizácia nákladov pri prechode na energetiku
Pri veľkoryso vypočítaných výdavkoch vo výške 200 miliárd EUR, čo by predstavovalo 20 EUR na meter štvorcový zakúpených trávnatých plôch, by nemecký štát získal 600 TWh/rok v podobe nájomného.


COP 28 a čo je potrebné
Falošné ciele, ako napríklad čisté nulové emisie, vedú ku katastrofálne nesprávnym prognózam a bránia investíciám do nových dôležitých odvetví.


Alternatíva ku katastrofe COP 28 - Vízia pre svet a Nemecko
Nie, už pri prvom pohľade na túto tlačovú správu si každý novinár zo 45 masmédií v Rakúsku a Nemecku uvedomil, že to nie je v súlade s redakčnou líniou.


Obnoviť historicky cenné budovy, inak veľa novej výstavby
Nová technológia pre dom novej generácie GEMINI by sa mohla použiť aj pri renovácii starých budov s hodnotnými fasádami.


O domčekoch z kariet a domčekoch budúcnosti
Domček z kariet: úspešné krátkodobé špekulácie a záznamy o platobnej neschopnosti. Dom budúcnosti: pozitívna zmena v civilizácii, dlhodobý úspech.
          2023 – Planetary Engineering Group Earth – PEGE.org – slovak: Správy a vyjadrenia k aktuálnym témam týkajúcim sa energetickej transformácie, ochrany klímy a nevyhnutného vývoja smerom ku globálnej prosperite. https://2023.pege.org/slovak.htm